Čína vyčleňuje 732 milionů jüanů na pomoc při zemědělských katastrofách

Čína v úterý podle tamního ministerstva financí vyčlenila finanční prostředky na pomoc při katastrofách v celkové výši 732 milionů jüanů (asi 2,26 miliardy Kč) na podporu obnovy zemědělské produkce.

Finanční prostředky byly vydány ministerstvem financí a ministerstvem zemědělství a venkova a budou směřovány do devíti provinčních regionů včetně Che-pej (Hebei), Ťi-lin (Jilin),Chej-lung-ťiang (Heilongjiang) a Fu-ťien (Fujian), a také do skupiny Beidahuang, jednoho z největších čínských zemědělských podniků.

Prostředky mají být použity na naléhavou zemědělskou protipovodňovou činnost a pomoc při katastrofách a na podporu zemědělské produkce po katastrofách.

Na nákupy zemědělského materiálu, jako jsou osiva, sazenice, hnojiva, pesticidy a provozní služby pro obnovení zemědělské výroby, a na opravy poškozených objektů zemědělské výroby budou poskytnuty podle ministerstva financí patřičné dotace.

Rekordní deště způsobené tajfunem Doksuri zasáhly severní Čínu, poškodily úrodu a zemědělská výrobní zařízení a vedly k záplavám ve městech.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *