Celosvětově byla více než polovina elektromobilů registrovaná v Číně

Podle středeční analýzy německého Centra pro výzkum solární energie a vodíku v Baden-Württembergu (ZSW) jezdilo na konci roku 2022 po čínských silnicích celkem 53 procent všech plně elektrických automobilů a plug-in hybridů na celém světě.

Ve stejné době se zásoby elektromobilů v Číně podle výzkumu vyšplhaly na 14,6 milionu vozidel. Spojené státy a Německo se umístily na druhém a třetím místě s 3,4 milionu a 1,8 milionu vozidel.

Se zdvojnásobením nových registrací na 6,5 ​​milionu elektrických vozidel Čína loni také zaznamenala největší nárůst ze všech trhů, protože země představovala 60 procent celosvětových registrací, uvedla ZSW v prohlášení s tím, že vládní motivační programy a „relativně nízké“ Ceny byly důvodem rychlého růstu.

Podle analýzy byly dvě čínské značky mezi prvními třemi v celosvětovém žebříčku výrobců nově registrovaných elektromobilů v roce 2022. BYD je na prvním místě s téměř 1,8 milionu vozidel a na třetím místě je SAIC s téměř 1,18 milionu.

Na druhém místě se umístila americká společnost Tesla s více než 1,3 miliony elektromobilů. A na čtvrtém místě se umístila německá automobilka Volkswagen s 831 800 novými registracemi.

Německo začalo loni uvádět Čínu jako výrobní zemi ve své oficiální registraci osobních automobilů. Od té doby vzrostl podíl čínských automobilů na trhu v červnu na 1,1 procenta, před Velkou Británií, uvádí Federální úřad pro motorovou dopravu.

BYD se bude spoléhat na místní prodejce v Německu a jeho cílem je ve střednědobém horizontu dosáhnout pěti až deseti procent podílu na trhu s elektrickými vozy v zemi, řekl v červnu německé tiskové agentuře (dpa) její šéf prodeje pro Německo Lars Pauly.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *