Čajové obřady a oslava krásy přírody

Čajový obřad v Číně je bohatou tradicí, která sahá tisíce let do minulosti a je důležitou součástí čínské kultury. Tyto obřady se liší region od regionu a stylu, ale společným prvkem je respektování a zdůrazňování krásy čaje a umění pití čaje.

Nejznámějším a nejrozšířenějším čajovým obřadem v Číně je Gongfu Cha. Název „Gongfu“ doslova znamená „dovednost“ nebo „úsilí“, což odráží preciznost a virtuozitu, kterou je třeba prokázat při vaření čaje. Tento obřad pochází z provincie Fu-ťien (Fujian) a je oblíbený zejména na jihu Číny.

Čínská keramika, jako jsou konvice Yixing (hliněné konvice) nebo Gaiwan (malé šálky s víčkem), se obvykle používá při obřadech Gongfu Cha. Klíčovou roli hraje výběr čajů a většinou se vybírají kvalitní čaje jako Oolong, Puerh nebo Wulong. Tyto čaje jsou známé svou bohatou chutí a vůní, a proto je ocení milovníci čaje.

Obřad začíná zahřátím nádobí a šálků, aby se během procesu vaření udržela správná teplota. Poté se čaj pečlivě zváží a umístí do konvice nebo Gaiwanu. Hlavním trikem je správná doba louhování, aby čaj získal co nejplnější chuť a aroma. Způsob pití čaje je stejně důležitý, protože dodržování správné etikety při pití svědčí o respektu k čaji a hostiteli.

Obřad Gongfu Cha zohledňuje také estetiku a citlivost ke kráse přírody. Často se používá dekorativní nádobí, elegantní tácky na čaj a stůl, na kterém se obřad odehrává. Také rituál podávání čaje je pečlivě promyšlen a odráží staletí starou čínskou tradici.

Za zmínku stojí, že kromě Gongfu Cha se v Číně konají i další regionální a místní čajové obřady. V každém případě je tento obřad jedním z klíčových způsobů, jak oslavit krásu přírody, respektovat kulturu a schopnost vychutnat si čaj radostným a klidným způsobem.

Pu-erh – nejstarší čaj na světě

Čaj Pu-erh (také hláskovaný jako Puerh, Pu’er nebo Pu-er) je jedinečný a odlišný druh čaje, který pochází z provincie Jün-nan (Yunnan) v jihozápadní Číně. Je pojmenován po městě Pu’er, které historicky sloužilo jako obchodní stanice pro čaj vyráběný v okolních oblastech. Čaj Pu-erh má dlouhou historii, která sahá přes 1500 let, což z něj činí jeden z nejstarších a nejuznávanějších čajů na světě.

Existují dva hlavní druhy čaje Pu-erh:

Raw Pu-erh (Sheng Pu-erh): Raw Pu-erh je druh čaje Pu-erh, který po sklizni prochází minimálním zpracováním. Listy se nechají zavadnout a poté rychle vypraží na pánvi nebo vysuší na slunci, aby se zastavila oxidace. Čaj se pak lisuje do různých tvarů, jako jsou koláče (bing cha), cihly nebo tuo cha (ve tvaru ptačího hnízda). Raw Pu-erh má svěží a živou chuť s květinovými a travnatými tóny. Časem a správným skladováním prochází přirozenou fermentací, což má za následek komplexní a jemné chutě. Tento proces stárnutí může trvat desítky let a některé čaje Pu-erh jsou velmi vyhledávané a cenné díky svému potenciálu stárnutí.

Zralý Pu-erh (Shou Pu-erh): Zralý Pu-erh, známý také jako vařený nebo fermentovaný Pu-erh, je moderním vynálezem z poloviny 20. století. Byl vyvinut, aby simuloval charakteristiky stárnutí surového Pu-erhu v kratším období. Listy procházejí unikátním mokrým procesem, kdy jsou složeny, navlhčeny a několikrát otočeny, aby se podpořila fermentace. Tento proces ztmavuje listy a produkuje čaj s hladkou, zemitou a někdy sladkou chutí. Zralý Pu-erh je často preferován těmi, kteří si vychutnávají vyzrálou chuť Pu-erhu, aniž by museli čekat mnoho let.

Čaj Pu-erh je vysoce ceněný pro své potenciální zdravotní přínosy. Předpokládá se, že pomáhá při trávení, podporuje hubnutí a snižuje hladinu cholesterolu. Některé studie naznačují, že jedinečné mikrobiální složení čaje Pu-erh, vyplývající z fermentačního procesu, může přispět k jeho potenciálním zdravotním účinkům.

Čaj Pu-erh se často vaří metodou Gongfu Cha s krátkou dobou louhování a několika nálevy. Čajové lístky lze mnohokrát namáčet a každý nálev může přinést různé chutě a vůně.

Sbírání a oceňování čaje Pu-erh se stalo oblíbeným koníčkem mezi čajovými nadšenci a staré čaje Pu-erh jsou často považovány za cenné a sběrateli vyhledávané. Autentický čaj Pu-erh může být díky svému potenciálu stárnutí a rostoucí poptávce mezi znalci čaje po celém světě vynikající investicí. Je však nezbytné odebírat čaj Pu-erh od renomovaných prodejců, aby byla zajištěna jeho pravost a kvalita.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *