Byla spuštěna nová letecká nákladní trasa spojující střední Čínu a Filipíny

Nákladní letadlo přiletělo na mezinárodní letiště Zhengzhou Xinzheng ve středu večer, což znamenalo zahájení letecké nákladní trasy spojující Manilu, hlavní město Filipín, s Čeng-čou (Zhengzhou), hlavním městem centrální čínské provincie Che-nan (Henan), uvedl Chinanews.com.

Nákladní služba využívá letadlo Boeing 737-800 a zpočátku létá třikrát týdně, v září bude postupně zvýšeno na šest letů týdně.

Z Filipín se dovážejí hlavně čerstvé potraviny, jako jsou úhoři z rýžových polí, duriany a ledové čerstvé ryby, zatímco vývoz se skládal převážně ze zboží elektronického obchodu.

Jako hlavní letištní logistický uzel v Číně otevřelo letiště v Čeng-čou již v roce 2023 několik mezinárodních nákladních tras spojujících město a belgický Lutych, maďarskou Budapešť a Soul v Korejské republice (ROK).

Podle společnosti Henan Airport Group, provozovatele letiště v Čeng-čou, bude v budoucnu spuštěno více mezinárodních nákladních leteckých tras s rozšířeným obchodním rozsahem s cílem podporovat vysoce kvalitní rozvoj Čeng-čou jako leteckého uzlu v Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *