Baidu spouští službu AI chatbot pro veřejnost

Čínský online vyhledávač Baidu Inc. ve čtvrtek spustil svou chatbotovou službu s umělou inteligencí (AI) ERNIE Bot pro širokou veřejnost.

Služba je přístupná z různých obchodů s aplikacemi a prostřednictvím jejích oficiálních webových stránek. Kromě ERNIE Bota se Baidu chystá spustit také sadu nových aplikací nativních AI, které využívají schopnosti generativní AI.

Předseda představenstva a generální ředitel Baidu Robin Li řekl, že tím, že zpřístupní ERNIE Bota stovkám milionů uživatelů internetu, Baidu shromáždí obrovskou cennou zpětnou vazbu od lidí v reálném světě.

To pomůže nejen zlepšit základní model Baidu, ale také iterovat ERNIE Bota mnohem rychlejším tempem, což nakonec povede k vynikající uživatelské zkušenosti, poznamenal Li.

AI Chatboti, jako jsou ERNIE Bot a ChatGPT, jsou trénováni na obrovském množství dat z internetu s cílem generovat lidské odpovědi na otázky a výzvy v přirozeném jazyce.

ERNIE Bot staví na modelu Baidu ERNIE, který byl poprvé uveden na trh v roce 2019. Společnost Baidu za posledních deset let investovala více než 140 miliard jüanů (asi 428 miliard Kč) do výzkumu a vývoje.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *