Akce na podporu cestovního ruchu v čínském „domě pand“ se konala v Egyptě

Čínské kulturní centrum v egyptském hlavním městě Káhiře v úterý uspořádalo akci na podporu cestovního ruchu v „domě pand“ v provincii S‘-čchuan (Sichuan) na jihozápadě Číny.

Během akce byly podepsány dvě rámcové dohody o cestovním ruchu a kulturní spolupráci s názvem „Domov pandy, čistá země Aba“, která představila přírodní krásy tibetské a autonomní prefektury Aba a Čchiang (Qiang).

Yang Ronghao, kulturní poradce čínské ambasády v Egyptě a ředitel Čínského kulturního centra v Káhiře, řekl, že Aba je známá svou velkolepou přírodní krajinou a scénickými výhledy, jako jsou zasněžené hory, louky, barevná jezera a velké řeky.

„Dnes se shromažďujeme v Káhiře, abychom zároveň hledali rozvoj, spolupráci a přátelství,“ řekl ve svém projevu na akci Liou Ping, tajemník výboru Komunistické strany Číny (CPC) z autonomní prefektury Aba Tibetan a Čchiang.

Aba, která se nachází na jižním úpatí Tibetské náhorní plošiny, se může pochlubit třemi přírodními památkami světového dědictví, konkrétně údolím Ťiou-čaj-kou (Jiuzhaigou), jezerem Chuang-lung (Huanglong) a domovem pand velkých v provincii S‘-čchuan, řekl Liu.

„Srdečně zvu obyvatele Káhiry, aby navštívili Abu a investovali do ní a užili si nádheru hor, ledu a sněhu, klidný život na náhorních plošinách a charakteristické etnické zvyky,“ řekl.

Amr El-Kady, generální ředitel egyptského úřadu pro cestovní ruch, uvedl, že bohatá historie Číny a ohromující přírodní scenerie jsou zdrojem obdivu celého světa.

Poznamenal, že akce podporuje společné projekty a partnerství mezi egyptskými a čínskými turistickými společnostmi, které mohou podpořit hospodářský růst a vytvořit pracovní místa pro místní komunity.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *