Zahraniční společnosti zkoumají příležitosti veletrhů v severozápadní Číně

29.  Investment and Trade Fair v Lan-čou (Lanzhou) proběhl 6. do 10. července. Veletrh, který se poprvé konal v roce 1993, slouží jako okno pro otevření severozápadní Číny a je významnou událostí pro hospodářskou a obchodní spolupráci na Hedvábné stezce.

Během pětidenního veletrhu bylo podepsáno celkem 1172 smluv, což je nárůst o 30,51 procenta oproti předchozímu ročníku akce, uvedl Zhang Yinghua, vedoucí provinčního obchodního oddělení.

Jako čestné země letošního se letošního veletrhu zúčastnily Saúdská Arábie a Thajsko. Počet hostů veletrhu přesáhl 40 000 a na akci se představilo více než 1600 podniků z domova i ze zahraničí.

Letošního ročníku veletrhu se zúčastnilo více než 20 podniků z Thajska. Tawat Mahitapong, který provozuje potravinářskou společnost, stál před thajským pavilonem a měl nabitý obchodní program.

„Letos jsme přinesli širokou škálu produktů v naději, že v Číně vybudujeme silnější uznání značky a najdeme více partnerů,“ řekl Mahitapong. Jako starý přítel veletrhu je přesvědčen o vyhlídkách rozvoje severozápadního čínského trhu.

Celní údaje ukazují, že celkový objem obchodu mezi Thajskem a provincií Kan-su (Gansu) vzrostl během prvních pěti měsíců neuvěřitelně 17krát na 763 milionů jüanů (asi 2,3 miliardy Kč).

Na letošním veletrhu hledá více společností z domova i ze zahraničí možnosti spolupráce v oblasti moderního zemědělství, kontroly dezertifikace a rozvoje nové energetiky.

Li Bo, hlavní regionální manažer prodeje v Big Dutchman China Head Office a nováček na veletrhu, plánuje po veletrhu provést průzkum trhu v Kan-su.

„Pracujeme na moderním průmyslovém parku pro chov slepic ve městě Pching-liang (Pingliang) v Kan-su. Doufáme, že tento veletrh pojmeme jako odrazový můstek k prozkoumání rozsáhlého severozápadního čínského trhu,“ řekl Li.

Kan-su se zaměří na rozvoj exportně orientované zemědělské ekonomiky a prohloubí mezinárodní spolupráci v oblasti zpracování a exportu charakteristických zemědělských produktů a zemědělských výměnných technologií, poznamenal Ma Zhanying, zaměstnanec provinčního oddělení zemědělství a venkova v Kan-su.

Na fóru konaném během veletrhu uvedl náměstek ministra investic Saúdské Arábie Saleh Ali Khabti, že spolupráce mezi Saúdskou Arábií a Kan-su v oblasti kontroly dezertifikace, využívání vodních zdrojů a rozvoje nové energie předpokládá širokou perspektivu a veletrh bude sloužit jako zásadní platformu pro sdílení zkušeností a další posílení spolupráce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *