Zahraniční obchod Šanghaje přesahuje v 1. pololetí 2 biliony jüanů

V první polovině letošního roku vzrostl zahraniční obchod Šanghaje meziročně o 11,4 procenta na více než 2 biliony jüanů (asi 6 bilionů Kč), což představuje rekordní maximum pro toto období roku, uvedly místní celní úřady.

Zejména soukromé podniky města přispěly více než polovinou k robustnímu růstu zahraničního obchodu v tomto období, což naznačuje meziroční nárůst dovozu a vývozu tohoto sektoru o 20,7 procenta – tedy rychleji než podniky financované ze zahraničí a státní podniky.

Ukazuje, že soukromý sektor Šanghaje vygeneroval v daném období celkovou hodnotu dovozu a vývozu přibližně 3,54 miliardy jüanů (asi 10,7 miliardy Kč) každý den. To ukazuje, jak se tento sektor stal důležitým akcelerátorem kontinuálního růstu zahraničního obchodu města.

Z celkového počtu dosáhl vývoz Šanghaje v prvních šesti měsících letošního roku více než 846 miliard jüanů (asi 2,55 bilionu Kč), meziročně o 15,2 procenta více, zatímco její dovoz činil 1,25 bilionu jüanů (asi 3,8 bilionu Kč), meziročně o 9,1 procenta více.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *