Zahraniční firmy jsou spokojené s čínským podnikatelským prostředím

Drtivá většina společností financovaných ze zahraničí působících v Číně je podle nedávného průzkumu spokojena s příznivým podnikatelským prostředím v zemi a důvěřuje čínskému trhu.

Podnikatelské prostředí týkající se přístupu na trh, daňových plateb, řešení sporů a podpory hospodářské soutěže na trhu v Číně je široce oceňováno zahraničními firmami působícími v zemi, uvádí průzkum, který provedla Čínská rada pro podporu mezinárodního obchodu (CCPIT) během druhého čtvrtletí roku 2023.

Téměř 90 procent dotázaných podniků financovaných ze zahraničí je s výše uvedeným podnikatelským prostředím spokojeno, řekl Sun Xiao, úředník CCPIT, na páteční tiskové konferenci.

Zahraniční společnosti jsou ohledně svého vývoje v Číně optimistické, více než 80 procent respondentů očekává, že jejich návratnost investic zůstane v roce 2023 stejná nebo se zvýší, uvedl Sun.

Mezi hlavní faktory, které řídí investice takových firem v Číně, patří podle průzkumu obrovská velikost trhu, preferenční politiky a integrita průmyslových a dodavatelských řetězců.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *