Volkswagen Group hlásí solidní výsledek v prvním pololetí a posiluje strategickou pozici v Číně

Skupina Volkswagen dosáhla v prvním pololetí roku 2023 „solidních výsledků“ a posiluje svou strategickou pozici v Číně, uvedla ve čtvrtek přední německá automobilka.

V první polovině roku 2023 tržby skupiny vzrostly o 18 procent na 156,3 miliardy eur. Podle společnosti to bylo způsobeno „výrazně vyšším prodejem vozidel v Evropě a Severní Americe a pokračujícím příznivým mixem a cenami“.

Celkové dodávky v 1. pololetí meziročně vzrostly o 13 procent na 4,4 milionu vozů. Volkswagen Group China přispěl více než 1,4 milionu vozů, což je mírný pokles o 1,2 procenta, ale „ke konci vykazovaného období byly patrné známky oživení“.

„Prodej v Severní Americe roste, posilujeme naši pozici v Číně prostřednictvím technologických partnerství a navíc se trend plně elektrických vozidel ubírá správným směrem,“ uvedl v prohlášení generální ředitel koncernu Volkswagen Oliver Blume.

Bateriová elektrická vozidla (BEV) tvořila v prvním pololetí 7,4 procenta dodávek, což je nárůst z 5,6 procenta v předchozím prvním pololetí. Tento „pozitivní trend“ byl posílen 18procentním meziročním růstem prodeje elektromobilů v Číně ve druhém čtvrtletí, uvedla skupina.

Napříč všemi svými značkami si koncern Volkswagen klade ve fiskálním roce 2023 za cíl dosáhnout podílu BEV ve výši 8 až 10 procent. Očekává se, že podíl prodeje BEV ve 2. pololetí vzroste díky „sezonním vlivům spolu s výrazně zkrácenými dodacími lhůtami“.

Skupina ve středu uvedla, že posiluje svou pozici na čínském automobilovém trhu svými značkami Volkswagen a Audi rozšiřujícími strategickou spolupráci s čínskými partnery.

Volkswagen Group v současné době získává 4,99 procenta podílu v čínském start-upu pro elektromobily Xpeng prostřednictvím navýšení kapitálu v hodnotě přibližně 700 milionů U.S. dolarů. A luxusní značka skupiny Audi podepsala strategické memorandum se svým čínským partnerem ve společném podniku SAIC o dalším rozšíření jejich stávající spolupráce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *