Více než 70 procent zahraničního obchodu Shandongu přispěl v 1. pololetí soukromý sektor

Východočínská provincie Šan-tung (Shandong) dosáhla v první polovině letošního roku zahraničního obchodu za 1,56 bilionu jüanů (asi 4,63 bilionu Kč), což je meziroční nárůst o 1,8 procenta, z čehož více než 70 procent pochází z jejího soukromého sektoru, uvedly místní úřady.

Během tohoto období soukromé podniky v provincii vykázaly 3procentní meziroční růst zahraničního obchodu a přispěly 73,6 procenty k celkovému dovozu a vývozu provincie. Tato čísla také dokládají stále významnější postavení soukromého sektoru provincie při řízení zahraničního obchodu, uvedl místní celní úřad na úterní tiskové konferenci.

Vývoz provincie vzrostl o 1,9 procenta na téměř 925 miliard jüanů (asi 2,75 bilionu Kč), zatímco dovoz vzrostl o 1,7 procenta na více než 638 miliard jüanů (asi 1,89 bilionu Kč) během prvních šesti měsíců tohoto roku.

Pozoruhodné je, že obchod provincie se zeměmi Hedvábné stezky vzrostl v tomto období meziročně o 12 procent na celkových 632 miliard jüanů (asi 1,88 bilionu Kč). Více než 80 procent pocházelo ze soukromého sektoru.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *