Tencent zahajuje spolupráci s polským Techlandem

Čínská holdingová společnost Tencent se stala většinovým akcionářem Techlandu – informoval Paweł Marchewka, prezident společnosti Techland. Společnost si zachová práva duševního vlastnictví a tvůrčí svobodu. Prezidentem společnosti zůstane Paweł Marchewka, který nadšeně hovořil o navázání spolupráce se společností Tencent.

„Dnes s radostí oznamuji partnerství se společností Tencent, která se stane většinovým akcionářem Techlandu. Spojením sil s Tencentem se dostaneme na nejvyšší rychlost, pokud jde o realizaci naší herní vize. Vybrali jsme spojence, který již spolupracoval s některými z nejlepších světových herních společností a pomohl jim dosáhnout nových výšin – a přitom respektovat jejich způsoby, jak věci dělat. Zachováme si plné vlastnictví našich titulů, zachováme uměleckou a tvůrčí svobodu a budeme nadále fungovat způsobem, který považujeme za správný. Nadále zůstanu generálním manažerem studia. Jsem šťastný, že děláme tento velký krok do budoucnosti – a že se o něj mohu s vámi podělit,“ řekl generální ředitel společnosti Techland.

Tencent je mezinárodní technologická a investiční holdingová společnost zaměřená na moderní technologie a internet.

Techland je polská společnost, která vyrábí a vydává počítačové hry.

Společnost byla založena v roce 1991 Pawełem Marchewkou. Zpočátku se zaměřovala na překlady zahraničních programů a jejich vydávání na polském trhu. V roce 1993 začal Techland vyrábět svůj vlastní software: slovníky, překladače a počítačové hry. V srpnu 2013 společnost spustila pobočku v kanadském Vancouveru, fungující pod názvem Digital Scapes Studios. Při tvorbě her společnost využívá proprietární engine C-Engine. Největšího úspěchu mezi hrami vytvořenými Techlandem dosáhly série Dead Island (7,5 milionu prodaných kopií do prosince 2013), Dying Light (18 milionů kopií) a Call of Juarez (3 miliony kopií).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *