Řemeslník vede revitalizaci vesnice prostřednictvím výroby hřebenů v okrese Ťü-nan v provincii Šan-tung

Vesnice Tung-kao-jü (Donggaoyu) v okrese Ťü-nan (Junan) ve městě Lin-i (Linyi) ve východní Číně v provincii Šan-tung (Shandong), známá jako „Čínská hřebenová vesnice“, má hlubokou historii výroby hřebenů, která trvá více než 300 let. Vesničan Ding Mingwen, který je určeným pokračovatelem nehmotného kulturního dědictví techniky výroby hřebenů Donggaoyu na úrovni města, oživil vesnici prostřednictvím výroby hřebenů.

Ding Mingwen sehrál hlavní roli při zachování tohoto nehmotného dědictví. Vedl přes 60 školicích kurzů a naučil více než 300 lidí dovednosti výroby hřebenů. Mezitím založil výstavní a prodejní centrum nehmotné kultury v okrese Ťü-nan a družstvo Donggaoyu Wooden Comb Cooperative. Ty slouží jako platformy pro výrobce kulturních a turistických komodit, aby mohly předvádět a prodávat své produkty, podporovat výměnu a usnadňovat výzkum a vývoj v okrese Ťü-nan i mimo něj.

S cílem kulturní inovace založil Ding Mingwen Linyi Queqiao Crafts Co., Ltd. a zahájila živé vysílání na platformách elektronického obchodu. To vedlo k zavedení různých stylů a materiálů hřebenů a významně rozšířilo vliv značky dřevěných hřebenů Donggaoyu.

V současné době jsou hřebeny Donggaoyu vyráběny ve více než tuctu kategorií. Výroba se rozrostla s více než 30 výrobci, kteří vytvořili pracovní místa pro více než 3000 vesničanů. Roční produkce je téměř 50 milionů hřebenů, což představuje 70 procent z celkového počtu v Číně. Tyto hřebeny se vyvážejí do mnoha zemí včetně Spojených států, Kanady, Japonska a Jižní Koreje, což výrazně posiluje vesnickou ekonomiku.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *