Německý a čínský trh zvýšil prodej vozů Mercedes-Benz ve 2. čtvrtletí o 6 procent

Prodej vozů Mercedes-Benz vzrostl ve druhém čtvrtletí roku o 6 procent na 515 700 vozů, uvedla automobilka v úterý, přičemž nárůst připsala německému a čínskému trhu.

V Číně, největším jednotném trhu společnosti, vzrostl prodej vozů Mercedes-Benz o 12 procent na 183 600 kusů, k čemuž přispěly zejména modely třídy E a GLB. Mezitím se v Německu prodalo 58 600 vozů, což je nárůst o 23 procent, uvedla společnost v prohlášení.

„S naším zaměřením na udržitelný růst jsme zaznamenali vyšší prodeje ve všech hlavních regionech a segmentech – zejména u našich elektrických a špičkových vozů,“ řekla Britta Seeger, členka představenstva Mercedes-Benz Group AG.

Prodej špičkových vozidel včetně značek AMG a Maybach vzrostl o 12 procent na 84 800 kusů, zatímco prodej vozidel poháněných bateriemi (BEV) se podle automobilky dokonce téměř zdvojnásobil na 61 200 kusů.

V první polovině roku dosáhl podíl elektromobilů včetně BEV a plug-in hybridů na celkových tržbách společnosti 18 procent. Do roku 2026 má tento podíl vzrůst na 50 procent, uvedl Mercedes-Benz.

Německá automobilka nadále potvrzuje význam čínského trhu pro své podnikání. „Oddělení od Číny je iluze a také není žádoucí,“ řekl generální ředitel Mercedes-Benz Ola Kaellenius.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *