NAFR uvolňuje s platností od 11. srpna administrativní pravidla pro samofinancované společnosti

Národní správa finanční regulace (NAFR) vydala s účinností od 11. srpna správní pravidla pro samofinancované společnosti, aby posílila sektorovou regulaci, uvedla 14. července agentura Xinhua Finance.

Pravidla vyžadují, aby poskytovatelé kapitálu samofinancovaných společností byly nebankovní podniky, které jsou registrovány doma v souladu s příslušnými zákony a předpisy a mají samostatnou právní subjektivitu.

Mezi hlavními poskytovateli kapitálu těchto společností budou poskytovatelé kompletních nástrojů nebo nebankovní finanční instituce.

Alespoň jeden z poskytovatelů kapitálu samofinancované společnosti musí mít více než pět let zkušeností s řízením obchodu se spotřebními úvěry a řízením rizik. V opačném případě musí tato společnost zavést kvalifikovaný profesionální manažerský tým, jehož součástí bude alespoň jeden tým vyššího managementu s bohatými zkušenostmi s podnikáním v oblasti samofinancování, a také jeden odborný tým pro řízení rizik.

Jak pravidla stanoví, minimální základní kapitál takové společnosti je jedna miliarda jüanů (asi 2,94 miliardy Kč) nebo ekvivalentní množství jiných volně směnitelných měn a základní kapitál musí být složen jednorázově.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *