Londýn hostí China International Supply Chain Expo roadshow

Ve středu se konala první roadshow China International Supply Chain Expo (CISCE), které se zúčastnilo asi 140 zástupců britských a čínských obchodních asociací, podniků a mediálních organizací.

CISCE, která se bude konat v Pekingu mezi 28. listopadem a 2. prosincem 2023, bude světově vůbec první národní výstava věnovaná dodavatelským řetězcům. Vytváří novou veřejnou platformu pro globální úsilí o podporu stabilního a nerušeného fungování průmyslových a dodavatelských řetězců pro ekonomický růst, řekl účastníkům roadshow Bao Ling, ministr čínského velvyslanectví ve Spojeném království (UK).

Bao vyzval britské podniky, aby plně využívaly CISCE k prozkoumání příležitostí pro spolupráci, sdílení dividend z růstu Číny a rozšíření prostoru pro podnikání.

Sherard Cowper-Coles, předseda Čínsko-britské obchodní rady, řekl, že výstavu vřele vítá a podporuje a že povede delegaci z Velké Británie, která se jí s nadšením zúčastní.

„To, co děláme, je boj proti silám nevědomosti a deglobalizace, abychom zajistili, že svět zůstane ekonomicky, komerčně a kulturně propojen v zájmu všech lidí,“ řekl Cowper-Coles.

S plánovanou výstavní plochou přes 100 000 metrů čtverečních bude CISCE v Pekingu obsahovat pět dodavatelských řetězců: chytrá vozidla, zelené zemědělství, čistou energii, digitální technologie a zdravý život a bude mít také výstavní plochu pro služby dodavatelských řetězců, řekl Yu Jianlong, místopředseda Čínské rady pro podporu mezinárodního obchodu (CCPIT).

Jack Perry, předseda „Young Icebreakers“ 48 Group Club (nezisková organizace se sídlem v Londýně, která se věnuje podpoře bilaterálního obchodu mezi Čínou a Spojeným královstvím) a generální ředitel London Export Corporation, uvedl, že úsilí a kroky CCPIT ukazují, že „v Číně je zájem zkoumat a řešit problémy, které před sebou vidíme, spíše než zavírat dveře“.

„Bez rychlých, spolehlivých a rozumně dostupných dodavatelských řetězců nebude možné efektivně spolupracovat,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *