Fórum Čína-ASEAN 2023

V sobotu v turistickém městě Kuej-lin (Guilin) na jihu Číny skončilo třídenní fórum Čína-ASEAN 2023 věnované inovacím a spolupráci pro udržitelný rozvoj.

Na akci se sešli účastníci z Číny a členských zemí ASEAN, stejně jako zástupci mezinárodních organizací, podniků a výzkumných institucí.

Během fóra si účastníci vyměnili názory na témata jako transfer zelených technologií, turistická města a zkušenosti s budováním národních inovačních demonstračních zón cílů udržitelného rozvoje (SDGs).

„Čína je ochotna aktivně spolupracovat se zeměmi ASEAN, sdílet praktické zkušenosti a úspěchy v oblasti udržitelného rozvoje a být dobrým příkladem vnější spolupráce,“ řekl Zhu Xuehua, úředník čínského ministerstva vědy a technologie.

„Setkání zde v Kuej-linu, ve městě s úchvatnými výhledy, horami, řekami a živoucí gobelínovou kulturou, je silnou připomínkou naléhavosti následovat udržitelnou cestu vpřed – takovou, která zachová tyto bohaté zdroje pro budoucí generace,“ řekl James George, zástupce představitele Rozvojového programu OSN.

George dodal, že pulzující a dlouhodobé partnerství mezi Čínou a ASEAN je důkazem síly regionální spolupráce a může hrát klíčovou roli při urychlení pokroku směrem ke společným ambicím cílů udržitelného rozvoje.

Fantastické kopce Kuej-lin

Řeka Li Ťiang (Li Jiang), jedna z 10 nejlepších vodních atrakcí na světě, se líně vine mezi krasovými vrcholy a nabývá úžasných tvarů. Sen fotografů, destinace, kterou navštěvují tisíce turistů z celého světa. Vyčnívající vápencové skály vznikly před více než 300 miliony let, kdy se na mořském dně začaly tvořit vápencové usazeniny. Takto vzniklé horniny byly vyzdviženy asi před sto osmdesáti miliony let. Působením vody a vzduchu prošly erozí, která jim dala dnes neobvyklé tvary.

Kuej-lin leží na břehu řeky Li, obklopený úchvatnými, pohádkovými sceneriemi. Město má svým návštěvníkům i obyvatelům co nabídnout, od vyřezávaných rýžových teras až po tekoucí řeky a malebná jezera. Město Kuej-lin je však nejvíce známé svými vápencovými kopci a jeskyněmi, jedinečnými přírodními divy, z nichž po staletí čerpalo inspiraci čínské malířství a poezie.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *