Egyptsko-čínský společný podnik vyrábí první ropnou vrtnou soupravu

Egypt ve středu představil svou první lokálně vyráběnou ropnou vrtnou soupravu v přístavu Ain Sokhna na severovýchodě Egypta.

Pobřežní ropná vrtná souprava o výkonu 2 000 koní byla vyrobena egyptsko-čínským společným podnikem.

„Toto je první ropná vrtná souprava vyrobená v Egyptě a pomůže provádět hloubení a těžební programy v pozemních oblastech,“ řekl egyptský ministr pro ropu a nerostné zdroje Tarek El-Molla při předání.

Dodal, že místní výroba vrtných souprav je novým a důležitým krokem, který umožňuje ropnému sektoru optimálně využívat své schopnosti a urychlit své plány na nové vrty za účelem zvýšení produkce ropy a plynu uprostřed rostoucí poptávky.

„Vrtná souprava je modelem plodné ekonomické spolupráce mezi Egyptem a Čínou a úspěšným příkladem přenosu výrobní technologie z Číny do Egypta,“ řekl El-Molla.

Mezitím Zhang Chaoyang, ministr čínského velvyslanectví v Egyptě, řekl, že úspěšná realizace projektu je důležitým výsledkem let dobré spolupráce mezi čínskými společnostmi a jejich egyptskými partnery.

Toto je názorný příklad aktivní účasti společností financovaných Čínou v Egyptě na společné výstavbě „Iniciativy Hedvábné stezky“, řekl Zhang.

Společnost Egyptian Petroleum HH Rig Manufacturing S.A.E Co. jako výrobce vrtné soupravy byla spolufinancována dceřinými společnostmi čínské Honghua Group Ltd. a Egyptian General Petroleum Corporation.

Zhu Hua, výkonný viceprezident Honghua Group Ltd, řekl agentuře Xinhua, že místní výroba vrtné soupravy v Egyptě zmírnila nedostatek dovážených ropných a plynových zařízení a vyškolila místní technické talenty a pomohla zemi zlepšit efektivitu nezávislé těžby.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *