Čínsko-mongolský hraniční přístav zaznamenal v 1. pololetí rostoucí vývoz ovoce a zeleniny

Erenhot, největší pozemní přístav na čínsko-mongolské hranici, zaznamenal podle místního celního úřadu za prvních šest měsíců letošního roku zdvojnásobení vývozu ovoce a zeleniny do Mongolska, a to jak v objemu, tak v hodnotě.

Vývoz během tohoto období činil 55 000 tun v hodnotě 100 milionů jüanů (asi 307 milionů Kč), uvedl celní úřad Erenhot.

Asi 714 km od mongolského hlavního města Ulánbátaru zajišťuje přístav Erenhot v severočínské autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko většinu dovozu ovoce a zeleniny do Mongolska.

Od roku 2018, kdy přístav spustil „zelený kanál“ pro zemědělské produkty mezi oběma zeměmi, bylo z Číny do Mongolska vyvezeno téměř 422 000 tun ovoce a zeleniny v hodnotě více než 600 milionů jüanů (asi 1,84 miliardy Kč).

Společnost pro dovoz a vývoz ovoce, zeleniny, obilí a oleje Haogang ve městě Erenhot ve Vnitřním Mongolsku dokáže naplnit v průměru 20 kontejnerů denně asi 500 tunami ovoce, zeleniny a věcí denní potřeby směřujícími do Mongolska.

Feng Zhigang, manažer společnosti, uvedl, že obliba ovoce a zeleniny produkované v Číně v průběhu let mezi mongolskými obyvateli roste kvůli jejich kvalitě a rozmanitosti. Zelený kanál pro vývoz v přístavu také usnadnil obchod a zároveň zajistil, že zboží je čerstvé a chutné, řekl Feng.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *