Čínsko-britská fotografická soutěž předvede kulturní bohatství a jeho výměnu

Ve středu byla zahájena soutěž „Beauty Across Borders: China-Britain Photography Competition“ s cílem předvést čínskou krajinu a bohatství její kultury, stejně jako dynamickou výměnu mezi Čínou a Británií.

Soutěž, kterou společně organizují China National Tourist Office v Londýně, Nouvelles d’Europe Britain Edition a Shangtufang Image Art Studio, se těší podpoře kulturní sekce čínského velvyslanectví v Británii, Britské královské fotografické společnosti, Global Photographic Union, Sino European Arts, stejně jako festivalu Beijing-London Short Video Festival.

Soutěž, do které se mohou zapojit nadšenci fotografie z celého světa, je rozdělena do tří sekcí: „Krásná Čína“, „Nádherná Čína“ a „Dojmy z Číny a Británie“.

Je důležité porozumět lidem a kultuře jiných zemí a „fotografie je nejlepší způsob, jak toho dosáhnout“, řekl Michael Pritchard, programový ředitel Royal Photographic Society.

„V době začátku umělé inteligence potřebujeme svět, který spolupracuje a odstraňuje bariéry. Médium, jako je fotografie, je v jistém smyslu jazykem, který tyto bariéry překonává. Fotografii nemusíte překládat do mandarínštiny nebo angličtiny,“ řekl Tim Flach, prezident Asociace britských fotografů agentuře Xinhua v rozhovoru po slavnostním zahájení soutěže.

Podle jeho názoru nabízejí soutěže jako „Beauty Across Borders“ příležitost prozkoumat rozdíly a společné rysy mezi oběma kulturami.

„Podle mého chápání jazyk fotografie předčí slova, protože spojuje kultury prostřednictvím vizuální konverzace vzájemného porozumění. Slouží jako okno do různých kultur a umožňuje nám vkročit do jiného světa,“ řekl Li Liyan, ministerský poradce pro kulturní záležitosti čínského velvyslanectví v Británii.

Práce budou odevzdávány do 31. října. Porota se skládá z profesionálních fotografů z Číny a Británie, kteří budou hodnotit profesionalitu uměleckých děl a hodnotit je na základě tří kritérií: relevance tématu, umělecký význam a vizuální prezentace.

V prosinci budou vyhlášeni tři výherci první ceny, devět výherců druhé ceny, 15 výherců třetí ceny a také 30 výherců čestného uznání.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *