Čínsko-africká výstava zaznamenala historicky nejvyšší účast

Třetí čínsko-africká hospodářská a obchodní výstava skončila v neděli se 120 podepsanými projekty v celkové hodnotě 10,3 miliardy U.S.D., uvedli čínští představitelé.

Čtyřdenní akce začala ve čtvrtek v Čchang-ša (Changsha), hlavním městě provincie Chu-nan (Hunan) ve střední Číně. Chu-nan je jednou z nejaktivnějších provincií země v ekonomických a obchodních vazbách s Afrikou.

S 1700 zahraničními hosty a více než 10 000 domácími hosty byla účast na letošním veletrhu na historicky nejvyšší úrovni, řekl Zhou Yixiang, zástupce generálního tajemníka provinční vlády v Chu-nanu.

Počet vystavovatelů a počet afrických exponátů zaznamenal historická maxima, s příslušnými čísly až o 70 a 166 procent většími oproti předchozímu veletrhu, řekl Shen Yumou, vedoucí obchodního oddělení Chu-nanu.

Expo se zúčastnilo všech 53 afrických zemí, které mají diplomatické styky s Čínou, 12 mezinárodních organizací, více než 1700 čínských a afrických podniků, obchodní asociace, obchodní komory a finanční instituce, řekl Shen.

„Ukazuje to silnou vitalitu a odolnost čínsko-africké hospodářské a obchodní spolupráce,“ řekl.

Čína je největším obchodním partnerem Afriky a jejím čtvrtým největším zdrojem investic. Oficiální údaje ukazují, že dvoustranný obchod mezi Čínou a Afrikou činil v loňském roce 282 miliard dolarů. Za první čtyři měsíce roku činily nové přímé investice Číny v Africe 1,38 miliardy dolarů, meziroční nárůst o 24 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *