Čínské podniky v Bangladéši nabízejí 550 000 pracovních příležitostí

Čínské podniky v Bangladéši dosud poskytly přibližně 550 000 pracovních příležitostí v jihoasijské zemi, což výrazně zvýšilo zaměstnanost mezi místními obyvateli, ukázala zpráva zveřejněná čínskou ambasádou v Bangladéši.

Zpráva o sociální odpovědnosti čínských podniků v Bangladéši vydaná v neděli ukazuje, že 27 čínských projektů v oblasti elektrické energie zajišťuje diverzifikaci energetického mixu Bangladéše, čínskými společnostmi v Bangladéši bylo postaveno 12 dálnic, 21 mostů a sedm železničních tratí.

Čínské podniky se také podílely na různých projektech, jako je čištění odpadních vod, čištění povrchových vod a rozvoj kampusů, které významně pomohly zlepšit sociální rozvoj a život lidí, uvádí zpráva nazvaná „Partnerství Číny a Bangladéše, společné budování silnějších komunit“.

Více než 100 hostů včetně Yao Wen, čínského velvyslance v Bangladéši, a Tipu Munshi, bangladéšského ministra obchodu, se zúčastnilo nedělního slavnostního zveřejnění zprávy.

Tipu Munshi ocenil důležitou roli čínských podniků v rozvoji Bangladéše a čínskou podporu rozvoje infrastruktury Bangladéše, zejména poskytování mnoha pracovních míst.

Yao Wen řekl, že čínské podniky v Bangladéši, inspirované iniciativou Hedvábné stezky, zavedly globální rozvojovou iniciativu a podělily se o své vlastní zkušenosti a úspěchy se svými bangladéšskými protějšky, aby pomohly Bangladéši využít její rozvojový potenciál.

Během ceremonie zástupci bangladéšských podniků ocenili sociální odpovědnost čínských podniků v Bangladéši a poděkovali čínským podnikům za jejich příspěvky k místnímu hospodářskému rozvoji a zlepšení života místních lidí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *