Čína vyráží vpřed ve vývozu chytrých kol

Čína, dlouho známá jako „království jízdních kol“, nyní předbíhá s chytrými technologiemi a láká světové milovníky kol chytrými koly a špičkovými modely za příznivé ceny.

Společnost Golden Wheel Group, přední čínský cyklistický podnik, vyváží různá elektrokola, která obsahují její patentovanou technologii.

Nejnovější chytrý model společnosti, vybavený vyjímatelnou baterií pro více aplikací, byl uveden na evropský trh v první polovině roku 2023, což zvýšilo tržby společnosti z vývozu za první pololetí, které dosáhly 85 milionů U.S. dolarů navzdory celkovému poklesu trhu.

Společnost má ústředí v severočínské obci Tchien-ťin (Tianjin), známé jako největší čínská výrobní základna a distribuční centrum jízdních kol. Kromě vývozu jízdních kol prostřednictvím námořní dopravy zaznamenalo přístavní město nárůst vývozu jízdních kol prostřednictvím nákladních vlaků mezi Čínou a Evropou.

Za prvních pět měsíců tohoto roku vlaková doprava z Tchien-ťinu, která je o více než měsíc rychlejší než dodávka prostřednictvím námořní dopravy, odbavila jízdní kola za 13,02 milionu U.S. dolarů, což je meziroční nárůst o 11,5 procenta.

Vývozní cena jízdního kola vyrobeného v Číně byla v roce 2022 v průměru 90 U.S. dolarů, což je meziroční nárůst o více než 20 procent, podle údajů China Bicycle Association.

„Jako v zemi výroby a prodeje jízdních kol s globálním podílem na trhu přes 70 procent je nárůst cen značný,“ řekl Guo Wenyu, generální tajemník asociace, a připisuje to globálnímu trendu inteligentnějších a špičkových kol.

Společnost Golden Wheel Group například vyvinula chytré kolo s vestavěnou technologií umělé inteligence, která se dokáže naučit jezdecké návyky a autonomně upravovat motorický systém a rychlost podle stavu vozovky, čímž dosahuje delšího dojezdu na baterie.

Společnost Aima Technology Group Co., Ltd., další přední čínský výrobce elektrokol, spustila integrovaný digitální ekosystém složený z cloudové platformy, umožňující interaktivní a inteligentní funkce, které propojují jezdce, elektrokolo a helmu.

„V letošním roce je 50 procent nových kol Aima vybaveno chytrou technologií a do roku 2025 to vzroste na 90 procent,“ řekl Xiao Bing, ředitel výzkumného centra Aima.

Čínští výrobci jízdních kol vypozorovali, že se funkce kol postupem času vyvíjí, z pouhého dopravního nástroje se stal systém pro cvičení a zábavu.

„Chytrá kola vyrobená v Číně jsou na celosvětovém trhu široce uznávána,“ řekl Yang Yufeng, generální ředitel Golden Wheel Group.

Řekl, že čínské firmy jsou odhodlány zavádět nové trendy v cyklistickém průmyslu, protože toto odvětví stále více integruje novou energii, nové materiály a nové technologie.

Společnost exportovala své produkty do více než 120 zemí a regionů. V roce 2016 založila továrnu v České republice. Nyní se může pochlubit pobočkami ve Spojených státech, Británii a Japonsku.

Letos v březnu bylo ve Frankfurtu oficiálně založeno nové R&D a marketingové centrum společnosti, které se zaměřuje na high-end trh v Evropě a Spojených státech. Centrum se zaměří na vývoj cyklistických aplikací pro internet věcí.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *