Čína-Jižní Asie Expo je důležitá platforma pro hospodářskou a obchodní spolupráci

Výstava Čína-Jižní Asie se stala důležitou platformou pro hospodářskou a obchodní spolupráci mezi Čínou a zeměmi jižní Asie, řekl v úterý náměstek ministra obchodu Li Fej.

Letošní výstava se bude konat od 16. do 20, srpna v Kchun-mingu (Kunming) v jihozápadní čínské provincii Jün-nan (Yunnan). Letošní výstava, sedmá od roku 2013, se letos bude konat plně offline, řekl na tiskové konferenci.

Roční objem obchodu mezi Čínou a jihoasijskými zeměmi nedosáhl před deseti lety 100 miliard dolarů, toto číslo se však loni přiblížilo 200 miliardám dolarů, což představuje průměrný roční nárůst 8,3 procenta, řekl.

Čína se stala největším obchodním partnerem zemí jako jsou Pákistán, Bangladéš a Maledivy, poznamenal.

Více než 60 zemí a regionů již vyjádřilo úmysl zúčastnit se výstavy a očekává se, že se akce zúčastní téměř 1000 podniků. Expo bude také hostit osm fór včetně čtvrtého fóra spolupráce mezi Čínou a Jižní Asií a tři další aktivity včetně slavnostního podpisu projektů spolupráce.

Letošní výstava bude obsahovat první čajový festival v jižní Asii na propagaci čajových produktů a kultury a digitální platformu, která umožňuje online konference, obchodní diskuse a podepisování dohod.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *