Čína a Maroko podepsaly dohodu o posílení zemědělské spolupráce

Čína a Maroko v úterý podepsaly memorandum o porozumění (MoU) s cílem posílit bilaterální zemědělskou spolupráci.

Memorandum podepsal Tang Renjian, čínský ministr zemědělství a venkova, s Mohamedem Sadikim, marockým ministrem zemědělství, námořního rybolovu, rozvoje venkova, vody a lesů.

V rámci memoranda o porozumění se obě země dohodly na posílení spolupráce v oblastech vzdáleného rybolovu, technologie zpracování vodních produktů, ekologického zemědělství, digitalizace zemědělství, zavlažovacích technik a vodního hospodářství.

Tang ocenil plodnou spolupráci mezi Čínou a Marokem v oblasti pěstování odrůd zeleniny, pěstitelských technologií, výzkumu a vývoje veterinárních léčiv a vakcín, protože tyto dvě země se v zemědělství těší velké podobnosti a komplementaritě.

Řekl, že Čína je ochotna spolupracovat s Marokem na prohloubení vzájemně prospěšné spolupráce v oblasti prevence a kontroly chorob zvířat, zemědělství šetřícího vodu na suché zemi, zachování zdrojů mořského rybolovu a ochrany a využití zemědělského dědictví.

Sadiki ze své strany poblahopřál Qu Dongyuovi, který pochází z Číny, k jeho znovuzvolení generálním ředitelem Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství.

Marocký ministr čínským hostům podrobně představil zemědělskou situaci a rozvojovou strategii země a zároveň vyjádřil ochotu vzít podpis memoranda o porozumění jako příležitost ke zvýšení úrovně zemědělské spolupráce mezi Čínou a Marokem.

Zemědělství hraje důležitou roli v marockém národním hospodářství, protože představuje více než 15 procent celkové ekonomické produkce Maroka a zemědělský sektor zaměstnává asi 40 procent pracovní síly země. Čína je největším dodavatelem zeleného čaje pro Maroko, které se stalo druhým největším vývozním místem Číny.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *