Cenový index Xinhua Dingxiang Flange Price Index byl oficiálně zveřejněn v provincii Šan-si v Severní Číně

Tým indexu Xinhua tiskové agentury Xinhua nedávno spustil „Cenový index přírub Xinhua·Dingxiang“ v okrese Ting-siang (Dingxiang) v provincii Šan-si (Shanxi) v severní Číně.

Index obsahuje tři dílčí indexy a představuje významné objemy výkovků z okresu Dingxiang pro příruby pro větrnou energii, výkovky pro strojírenské stroje a příruby pro petrochemii. Vzhledem k tomu, že výroba větrné energie dosahuje v posledních letech stále většího významu v novém energetickém průmyslu, pozornost věnovaná přírubám pro větrnou energii obdobně vzrostla, přičemž ceny výrazně ovlivnily sezonní i politické faktory.

V roce 2021, kvůli vypršení platnosti politických dotací, výrobci turbín spěchali s instalací skupin větrných elektráren, což způsobilo, že ceny přírub větrných elektráren dosáhly nejvyšší úrovně od listopadu 2021. Analytici předpovídají, že toto odvětví je připraveno na další vrchol dodávek letos v létě. Letošní objem zásilek přírub se předpokládá nejvyšší za poslední tři roky.

Z makrotržního hlediska zůstávají vyhlídky na vývoj trhu s přírubami stabilní a slibné, podporované neustálým pokrokem navazující infrastruktury. Od roku 2013 do roku 2022 byla průměrná roční míra růstu instalovaného výkonu u generátorů větrných turbín 19 procent, zatímco od roku 2012 do roku 2021 se průměrná roční míra růstu délky petrochemických přepravních potrubí udržela nad 4 procenty.

Zejména Ting-siang (Dingxiang), jedno z prvních deseti klíčových profesionálních měst v provincii Šan-si, se může pochlubit dlouhou historií kování. Přírubové kování se zde stalo jeho tradičním, jedinečným a výhodným odvětvím pro živobytí.

V roce 2022 dosáhla celková produkce přírub v Ting-siang přibližně 1,2 milionu tun s roční výrobní kapacitou 1,4 milionu tun a dosáhla celkové výstupní hodnoty 14,2 miliardy jüanů (asi 42,7 miliardy Kč). Kromě přírub pro větrnou energii představovaly příruby strojírenských strojů 65 procent národní produkce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *