CEIS vydává zprávu o ekonomické a obchodní spolupráci v rámci BRI v letech 2013-2022

Čínská ekonomická informační služba (CEIS) vydala zprávu o hospodářské a obchodní spolupráci v rámci iniciativy Hedvábné stezky (BRI) od roku 2013 do roku 2022, která je nyní k dispozici v databázi Xinhua Silk Road Database (https://en.imsilkroad.com/login).

CEIS je hlavním orgánem odpovědným za integrované řízení a provoz ekonomických informací agentury Xinhua News Agency a zprávu sestavuje tým Xinhua Silk Road pod CEIS. Xinhua Silk Road je platforma informačních služeb a od svého spuštění v roce 2015 slouží globálním účastníkům iniciativy Hedvábné stezky prostřednictvím plnohodnotného a komplexního zpravodajství, informačních produktů, poradenství a služeb think-tanku.

Zpráva systematicky představuje obchodní a hospodářskou spolupráci mezi Čínou a zeměmi Hedvábné stezky od návrhu Iniciativy Hedvábné stezky, jakož i plodné výsledky dosažené s podrobnými údaji, které zahrnují obchod se zbožím, obchod se službami a přímé zahraniční investice, zámořské kooperační parky atd. Nabízí také některé pohledy na vyhlídky obchodní a ekonomické spolupráce v rámci BRI.

Podle zprávy se od roku 2013 do roku 2022 čínský obchod se zbožím se zeměmi Hedvábné stezky zvýšil z 1,04 bilionu amerických dolarů na 2,07 bilionu amerických dolarů, přičemž kumulativní obchodní hodnota za posledních 10 let dosáhla 13 bilionů amerických dolarů, což znamená, že průměrné roční tempo růstu je 7,1 procenta, přičemž podíl na celkovém čínském obchodu se zbožím vzrostl z 25 procent na 32,8 procenta.

Čína a země Hedvábné stezky se společně chopily příležitostí digitálního a inteligentního rozvoje a aktivně podporují rozvoj nových forem podnikání a modelů reprezentovaných velkými daty a přeshraničním elektronickým obchodem, uvádí zpráva s tím, že od roku 2016 do roku 2022 se rozsah přeshraničních transakcí elektronického obchodu mezi Čínou a zeměmi Hedvábné stezky zvýšil více než 127krát, přičemž objem dovozu více než 10krát a vývoz více než 140krát.

Poznamenává také, že podle databáze fDi Markets dosáhly v letech 2013 až 2022 celkové přímé investice Číny v zemích Hedvábné stezky 317,44 miliardy amerických dolarů, přičemž celkový počet investičních projektů dosáhl 1867 projektů, a že za posledních 10 let vytvořily přímé čínské investice 746 000 pracovních míst v zemích Hedvábné stezky.

Pokud jde o zámořské parky, uvádí se, že do konce roku 2022 čínské podniky investovaly celkem 397,9 miliardy jüanů (asi 1,17 bilionu Kč) do zón spolupráce vybudovaných v zemích a regionech Hedvábné stezky, čímž vytvořily 421 000 pracovních míst lokálně a mezi hlavními zámořskými parky vybudovanými čínskými podniky, jako jsou čínsko-běloruský průmyslový park Great Stone Industrial Park, thajsko-čínský průmyslový areál Rayong, indonéský průmyslový park PT Morowali, speciální ekonomická zóna Sihanoukville v Kambodži, čínsko-egyptská zóna hospodářské a obchodní spolupráce TEDA Suez a Čínsko-etiopská Východní průmyslová zóna, se rychle rozvinula s vlastními výhodami.

Do budoucna bude Čína spolu se zeměmi Hedvábné stezky nadále prohlubovat úroveň propojení v různých oblastech a podporovat inovační spolupráci ve všech aspektech a společně podporovat vysoce kvalitní rozvoj Hedvábné stezky, uvádí zpráva.

Kliknutím na https://en.imsilkroad.com/login zaregistrujte účet a přihlaste se k databázi Xinhua Silk Road, poté můžete získat úplnou zprávu v sekci „Zprávy-Speciální zprávy“ (viz konkrétní proces nákupu níže). Od nynějška do 31. července můžete získat úplný přehled pouze za 19,9 USD a od 1. srpna se cena vrátí na 100 USD.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *