Britské podniky jsou optimistické ohledně investičních příležitostí v Šanghaji

Šanghaj poskytuje důležité obchodní příležitosti a příležitosti pro spolupráci, uvedli zástupci obchodních sdružení a podniků ve Spojeném království během akce, která se zde v úterý konala na podporu investic do čínského ekonomického centra.

„Tento druh akce je skvělou příležitostí pro podniky, aby vrátily Čínu, zejména Šanghaj, zpět do svého hledáčku… jako obchodní a investiční destinaci,“ řekl Andrew Seaton, generální ředitel Čínsko-britské obchodní rady (CBBC).

Britské společnosti mají „velmi silný smysl pro oddanost“ čínskému trhu, svou přítomnost a investice v Číně, řekl Seaton.

Invest Shanghai, vládní platforma nabízející služby pro usnadnění zahraničních investic v Šanghaji, a CBBC podepsaly na akci memorandum o spolupráci, zatímco šanghajská vláda distriktu Ťia-ting (Jiading District) a Johnson Matthey (Shanghai) Chemicals Ltd. podepsaly dohodu o investičním záměru.

Delegáti ze Šanghaje také předvedli prezentace, aby představili rozvoj města a jeho podnikatelské prostředí.

„Šanghaj je oknem pro výměny mezi Čínou a Spojeným královstvím, skvělý způsob, jak pro britské společnosti vstoupit na čínský trh, a také mostem pro čínské podniky, aby vkročily na britský trh,“ řekl Xie Dong, vicestarosta Šanghaje.

Xie uvedl, že do konce roku 2022 byly kumulativní investice Spojeného království v Šanghaji přes 3,8 miliardy amerických dolarů, zatímco šanghajské podniky investovaly ve Spojeném království více než 4,7 miliardy amerických dolarů.

„Spojením sil můžeme vytvořit silnou synergii, která otevře dveře nesčetným možnostem,“ řekl Neil Bridgen z London & Partners, což je oficiální propagační společnost starosty Londýna zodpovědná za mezinárodní propagaci Londýna.

Šanghaj a Londýn mohou prostřednictvím spolupráce „pohánět inovace, urychlit obchodní růst a podporovat kulturní výměnu“, dodal.

Akce byla součástí zahraniční propagační kampaně zaměřené na investice v Šanghaji.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *