Z Che-nanu vyjíždí první speciální vlak pro export zemědělských produktů

Speciální vlak pro export zemědělských produktů, spojující Čcheng-čou (Zhengzhou) a Vietnam, odjel z Čcheng-čou v pondělí. Je to první mezinárodní vlak s chladicím řetězcem pro vývoz zemědělských produktů provozovaný v provincii Che-nan (Henan) ve střední Číně.

Vlak míří do vietnamského Ho Či Minova města a přepravuje šest kontejnerů česneku a 29 kontejnerů cibule v celkové hodnotě 3,6 milionu jüanů (asi 10,8 milionu Kč).

Che-nan je hlavní výrobní oblastí zemědělských a vedlejších produktů v Číně a je to také největší čínský terminálový trh a distribuční centrum pro ovoce dovážené z ASEAN. Provincie Che-nan bude nadále pravidelně provozovat nákladní vlak směřující do ASEAN a přepravovat více místních produktů do zemí ASEAN a přivážet více ovoce ASEAN do Čcheng-čou, uvedla osoba odpovědná za místní společnost pro řízení dodavatelského řetězce.

Provoz vlaku znamená, že kategorie nákladních vlaků Čcheng-čou–ASEAN jsou obohaceny, a výstavba demonstračního projektu montážního střediska nákladních vlaků Čcheng-čou–Evropa dosáhla velkého pokroku, řekl Zhang Bo, ředitel správního výboru Zhengzhou Economic and Technological Development Zone.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *