Výrobky ze slámy v Tchan-čchengu se staly populární v Číně i v zahraničí

Oblast Tchan-čcheng (Tancheng),  jako velká zemědělská oblast s bohatými zdroji slámy z úrody, která se nachází ve městě Lin-i (Linyi) v provincii Šan-tung (Shandong) ve východní Číně, v posledních letech založila mnoho družstev, která vyrábějí slámu a prodávají ji do celé Číny a více než 20 zemí a regionů v Evropě, Severní Americe a jihovýchodní Asii.

Během sezony sklizně pšenice farmáři v Tchan-čchengu suší a sterilizují sklizenou pšenici a další plodinové slámy a pletou z nich výrobky včetně hnízd pro domácí mazlíčky, což nejen zabraňuje znečištění životního prostředí způsobenému spalováním slámy, ale také zvyšuje příjem farmářů.

Tkaní ze slámy v Tchan-čchengu má více než 100letou historii. Zavedením diverzifikovaných prodejních kanálů se výrobky ze slámy, které jsou šetrné k životnímu prostředí, staly oblíbenými mezi spotřebiteli doma i v zahraničí, řekl Wang Chunliang, vedoucí místního řemeslnického družstva.

Od letošního jara se každý měsíc prodají online v průměru desítky tisíc slaměných výrobků, dodal Wang.

V současné době se více než 10 000 farmářů ve 20 vesnicích v Tchan-čchengu zabývá tkaním a zpracováním slámy, shromažďuje a vyváží více než 2 miliony kusů slaměných výrobků s využitím více než 40 milionů kilogramů slámy ročně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *