Příchutě Festivalu dračích lodí

Během Festivalu dračích lodí, což je tradiční čínský festival oslavovaný po celém světě, můžete ochutnat různé pokrmy. Zde je několik příkladů jídel, která se v tomto období často jedí:

Zongzi. Jde o tradiční pokrm, který se skládá z lepkavé rýže plněné masem, ořechy, kousky vajec nebo fazolemi adzuki. Nádivka se zabalí do bambusových listů a uvaří, čímž vznikne chutná a sytá svačina.

Jiaozi. Jedná se o druh knedlíků, které jsou dušené nebo smažené. Lze je plnit různými přísadami, jako je maso, zelenina nebo houby.

Xiaolongbao. Jedná se o dušené knedlíky, které po otevření pustí aromatickou polévku. Jsou plněné masem a jejich těsto je jemné a tenké.

Yum Cha. Jedná se o tradiční čínskou snídani nebo brunch s různými dušenými a smaženými pokrmy, jako jsou har gow (krevetové knedlíky), siu mai (vepřo knedlo) a cha siu bao (pečené vepřové buchty).

Mi xian. Je to druh čínských nudlí vyrobených z rýže. Podává se s různými přílohami, jako je maso, zelenina, sójová omáčka a koření.

Horký hrnec. Toto je oblíbené jídlo během Festivalu dračích lodí. Spočívá ve vaření různých surovin, jako je maso, zelenina nebo mořské plody, v horkém vývaru v hrnci stojícím na stole. Jde o společenský zážitek, kdy všichni účastníci mají své vlastní hrnce s vývarem a přidávají si ingredience podle své chuti.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na ovoce, zejména na dračí ovoce. Je to ovoce jedinečného vzhledu, červenofialové slupky a šťavnatého, sladkého vnitřku.

Upozorňujeme, že čínská kuchyně je velmi rozmanitá a v závislosti na regionu, kde se festival slaví, mohou existovat rozdíly v místních kulinářských tradicích.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *