Partnerství sesterského čínského města Wej-chaj s městem Bucheon v ROK podporuje výměnu a spolupráci

Tento rok je 23. rokem přátelské výměny mezi městem Wej-chaj (Weihai), provincií Šan-tung (Shandong) ve východní Číně, a městem Bucheon v Korejské republice (ROK).

Dvě města dosáhla praktické výměny a spolupráce v oblastech, jako jsou ekonomika, zahraniční obchod, kultura, vzdělávání, sport a výměny mládeže.

Město Wej-cha zaznamenalo investice od rostoucího počtu ROK podniků, přičemž počet podniků z Bucheonu investujících ve městě dosáhl vrcholu 77, řekl úředník z úřadu zahraničních věcí Wej-chaj.

Bucheonské společnosti využívají zdravé podnikatelské prostředí ve Wej-chaj, zatímco některé podniky ve Wej-chaj investují do sesterského města a každá strana pravidelně vysílá zaměstnance, aby se účastnili významných akcí pořádaných druhou stranou, jako jsou obchodní setkání, špičková fóra a mezinárodní festivaly animace.

Mezitím Bucheonská univerzita rozsáhle spolupracuje s Shandong University (Weihai), Weihai Vocational College, Weihai Ocean Vocational College, Weihai Vocational Secondary Professional School atd.

„V roce 2022 naše univerzita a Bucheonská univerzita podepsaly dohodu o spolupráci a obě strany provedou hloubkovou výměnu v oblasti sdílení zdrojů kurikula, reformy výuky a interakce mezi učitelem a studentem,“ uvedl úředník z odborné střední odborné školy ve Wej-chaj.

Kromě toho Wej-chaj dlouhodobě uskutečňuje výměnu rodinných zkušeností s Bucheonem a offline výměny se dosud zúčastnilo 230 studentů středních škol z obou stran.

Animační společnosti z obou měst také podepsaly dohody o spolupráci a fotbalové a stolní tenisové týmy obou měst se vzájemně navštěvují a pořádají přátelské zápasy na podporu kulturní a turistické výměny.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *