Jednání premiérů Číny a Mongolska

Čínský premiér Li Qiang se ve středu v Pekingu sešel s hostujícím mongolským premiérem Luvsannamsrai Oyun-Erdene a přislíbil další úsilí o prohloubení vzájemné politické důvěry a vzájemně výhodné spolupráce.

Li poznamenal, že Čína a Mongolsko jsou důležitými sousedy spojenými horami a řekami, a řekl, že rozvoj dlouhodobého a trvalého dobrého sousedství slouží základním zájmům obou národů.

Čína je ochotna spolupracovat s Mongolskem při naplňování konsenzu dosaženého oběma hlavami států, pokračovat v obohacování komplexního strategického partnerství mezi Čínou a Mongolskem, prohlubovat politickou vzájemnou důvěru a vzájemně výhodnou spolupráci a urychlovat budování čínsko-mongolského společenství. se sdílenou budoucností, která bude pro oba národy nejlepší.

Řekl, že Čína je připravena nabídnout vzájemnou podporu v otázkách souvisejících s hlavními zájmy obou zemí. Vzhledem k tomu, že Čína postupuje v modernizaci, Li řekl, že je ochoten prohloubit spolupráci v různých oblastech s Mongolskem a vítá mongolskou stranu, aby se podělila o nové příležitosti, které přináší rozvoj Číny.

Vyzval k úsilí o lepší synergii strategií, společné vybudování vysoce kvalitní Hedvábné stezky, usnadnění obchodu a investic a rozšíření spolupráce v těžebním a energetickém sektoru. Řekl také, že by se mělo vyvinout úsilí na posílení propojení hranic a přístavů, zintenzivnění spolupráce při kontrole dezertifikace, posílení výměny v oblastech, jako jsou cestovní ruch a vzdělávání, a podpořit přátelství mezi oběma národy.

Čína bude pokračovat v poskytování pomoci Mongolsku podle svých nejlepších možností pro hospodářský a sociální rozvoj Mongolska, dodal Li.

Oyun-Erdene řekl, že posílení spolupráce s Čínou je prioritou mongolské zahraniční politiky. Mongolsko dodržuje zásadu jedné Číny a děkuje Číně za cennou podporu úsilí Mongolska v boji proti covidu-19.

Mongolsko je ochotno prohloubit spolupráci s Čínou v takových oblastech, jako jsou přístavy, energetika a těžba, věda a technologie, cestovní ruch, protikorupční práce, kontrola dezertifikace, městské plánování a záležitosti mládeže, aby se bilaterální vztahy posouvaly na novou úroveň, řekl Oyun-Erdene.

Po skončení schůzky byli Li a Oyun-Erdene svědky podepsání několika dokumentů o bilaterální spolupráci v otázkách, jako jsou doprava, finance, karanténa, životní prostředí a ochrana přírody.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *