Globální výstava produktů a aplikací AI v roce 2023, která se konala v Su-čou, vyvolala rozruch ve vývoji AI

Globální výstava produktů a aplikací AI 2023 začala v neděli ve městě Su-čou (Suzhou) v provincii Ťiang-su (Jiangsu) ve východní Číně, kde se sešlo více než 200 vědců a podnikatelů z domova i ze zahraničí, aby sledovali trendy témata a špičkový vývoj v průmyslu umělé inteligence.

Výstava se zaměřila na oblasti související s umělou inteligencí včetně průmyslového vidění, průmyslového softwaru, inteligentních sítí, biologických počítačů, počítačových sítí, meta-vesmíru. Tato událost zahájila řadu aktivit, jako je slavnostní zahájení, hlavní fórum, tematické fórum, platforma pro uvádění produktů a technologický výkon.

„Digitální ekonomika pro poskytuje městu Su-čou příležitosti, kterých je třeba se chopit, a průmyslový rozvoj je pro město nejdůležitějším základem a největší výhodou. Su-čou bude jako vždy poskytovat nejlepší služby a nejlepší podmínky pro talenty a podniky v oblasti umělé inteligence k rozvoji ve svém průmyslovém parku,“ řekl Zhang Qiao, místostarosta Su-čou.

Statistiky ukázaly, že výstupní hodnota průmyslových odvětví souvisejících s umělou inteligencí ve městě dosáhla v roce 2022 125 miliard jüanů (asi 374 miliardy Kč), s průměrným ročním růstem 22,7 procenta za poslední tři roky.

Na zahajovacím ceremoniálu pobočka China Economic Information Service Jiangsu a Artificial Intelligence Industry Technology Innovation Strategic Alliance společně zveřejnily výroční zprávu o vývoji nové generace umělé inteligence (2022–2023), která se zaměřuje na vývoj, trendy a výzvy AI, průmysl doma i v zahraničí od roku 2022 a předkládá návrhy na udržitelný rozvoj AI v Číně.

Během akce bylo uzavřeno 20 velkých projektů umělé inteligence s celkovou investicí více než 1 miliarda jüanů (asi 3 miliardy Kč), které se usadí v průmyslovém parku Su-čou, včetně průmyslového softwaru, vysoce přesných senzorů, robotů a dalších oborů, které vnesou do parku silný impulz do inovačního klastru v odvětví AI.

Na inauguraci byly také odhaleny tři hlavní ceny, a to „Top Ten inovativních podniků roku umělé inteligence v Číně“, „Top Ten osobností roku v oblasti AI v Číně“ a „Zlatá cena pro produkt v intelektuální expozici“, které hledají talenty a hodnotí projekty v oblasti AI v Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *