Čína vykazuje velký potenciál v oživení leteckého průmyslu

„Nedávný pařížský aerosalon ukázal slibné oživení leteckého průmyslu. Airbus je i nadále odhodlán podnikat na čínském trhu,“ řekl George Xu, výkonný ředitel Airbus China, v nedávném rozhovoru pro agenturu Xinhua.

Během letošního týdenního mezinárodního aerosalonu v Paříži, který skončil v neděli, řekl Xu, že čínský vysoce konkurenční letecký trh přinese nové příležitosti, zatímco průmysl se bude snažit dekarbonizovat.

Na airshow se sešli světoví letečtí giganti včetně Boeingu a Airbusu, aby předvedli špičkové technologie a představili budoucnost letectví.

„Všichni touží komunikovat a poptávka trhu je zřejmá,“ řekl Xu. Letošní předpověď Global Market Forecast, kterou zveřejnil Airbus 13. června, odhalila, že poptávka po nových osobních a nákladních letadlech by měla v letech 2023 až 2042 dosáhnout 40 850 kusů. Z tohoto celkového počtu se očekává, že přibližně 9440 letadel, tedy 23 procent, půjde na čínský trh.

„Čínský letecký trh se rychle zotavil. Těšíme se na další jednání se zákazníky čínských leteckých společností,“ dodal Xu. „Čína prokázala v posledních třech letech velkou průmyslovou odolnost.“

Spolupráce mezi Airbusem a jeho čínskými partnery podle Xu pokrývá celý průmyslový řetězec, od nákupu, výroby a instalace velkých komponentů až po konečnou montáž a dodávku letadel.

„Nyní pracujeme s našimi čínskými partnery na dalším zlepšení konkurenceschopnosti produktu. Věříme, že s rozvojem čínského leteckého průmyslu se v Číně objeví více globálně konkurenceschopných dodavatelů.“

Xu řekl, že dekarbonizace letectví by významně ovlivnila průmysl a poskytla tolik potřebnou podporu.

Při dřívější návštěvě Číny podepsali manažeři Airbusu novou dohodu s China National Aviation Fuel Group Corporation o zintenzivnění spolupráce při výrobě a vývoji společných standardů pro udržitelná letecká paliva, biopalivo používané k pohonu letadel s menší uhlíkovou stopou.

Přechod od fosilních paliv k udržitelným leteckým palivům je zásadní pro dosažení nulových čistých emisí v celosvětovém letectví do roku 2050. V tomto ohledu Xu řekl, že Čína by mohla přispět k dekarbonizaci letectví, protože má bohaté zdroje na udržitelná paliva.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *