COFCO podepisuje dohodu s kazašským ministerstvem zemědělství o vybudování dodavatelského řetězce zemědělských produktů

COFCO Corporation, přední čínská zemědělská společnost, a kazašské ministerstvo zemědělství podepsaly ve čtvrtek dohodu o spolupráci s cílem posílit dvoustranný obchod se zemědělskými produkty a poskytnout nový impulz pro spolupráci na Hedvábné stezce mezi Čínou a Střední Asií, uvádí webový portál společnosti COFCO.

COFCO bude spolupracovat s Kazachstánem na neustálém rozšiřování bilaterálního obchodu se zemědělskými produkty, podporovat logistiku, dopravu a výstavbu infrastruktury, provádět rozsáhlou výměnu zemědělských technologií a spolupracovat na zlepšování kvality a stability dodávek kazašské pšenice vyvážené do Číny, řekl Lyu Jun, předseda představenstva skupiny.

Řekl, že obě strany posílí investiční spolupráci v klíčových článcích dodavatelského řetězce zemědělských produktů, jako jsou pšenice, ječmen a olejnatá semena, a posílí personální a informační výměnu, aby bylo dosaženo vzájemného učení a společného pokroku.

Do konce roku 2022 Čína dovezla z Kazachstánu 2,6 milionu tun pšenice. Mezi nimi dovezla společnost COFCO 1,33 milionu tun, což představuje více než 51 procent, a stala se hlavním kanálem pro kazašské zemědělské produkty vyvážené do Číny.

Kromě pšenice rozšířila společnost COFCO i dovoz ječmene, oleje a dalších zemědělských produktů a vyvezla do Kazachstánu produkty z rajčat, koření a oděvy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *