Čínský ministr zahraničí jednal s nizozemským vicepremiérem

Čínský státní rada a ministr zahraničí Qin Gang v úterý v Pekingu jednal s nizozemským místopředsedou vlády a ministrem zahraničí Wopkem Hoekstrou.

Qin poznamenal, že Nizozemsko je důležitým partnerem Číny v Evropě, a řekl, že Čína je ochotna s Nizozemskem posílit hospodářskou, obchodní a investiční spolupráci, prohloubit kulturní a mezilidskou výměnu a prohloubit mnohostrannou spolupráci v oblasti kontroly zbraní, kybernetické bezpečnosti a změny klimatu.

Čína bude nadále rozšiřovat přístup na trh a posilovat ochranu práv duševního vlastnictví, řekl Qin a dodal, že Čína vítá další nizozemské společnosti, které rozšiřují investice v Číně. Qin vyjádřil naději, že Nizozemsko poskytne čínským společnostem spravedlivé, otevřené a nediskriminační podnikatelské prostředí.

Čína je připravena spolupracovat s Nizozemskem, aby se postavila proti oddělení a přerušení dodavatelských řetězců, řekl Qin. Poukázal na to, že Čína vždy považuje Evropu za komplexního strategického partnera, a vyjádřil naději, že Nizozemsko bude i nadále hrát svou roli „brány“ pro spolupráci mezi Čínou a Evropou.

Hoekstra ze své strany uvedl, že Nizozemsko dodržuje politiku jedné Číny a je ochotno spolupracovat s Čínou na prosazování tržních principů, prohlubování spolupráce v zemědělství, inovacích a dalších oblastech. Nizozemská strana je odhodlána sloužit jako zprostředkovatel výměny mezi Evropou a Čínou.

Nizozemsko oceňuje úsilí Číny podporovat mírová jednání a doufá, že Čína sehraje konstruktivní roli pro mírové urovnání ukrajinské krize, řekl Hoekstra.

Obě strany si také vyměnily hloubkové názory na další mezinárodní a regionální otázky společného zájmu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *