Více čínských výrobců automobilů se zaměřuje na evropský trh

Více čínských výrobců automobilů již není spokojeno se stávajícími trhy včetně jihovýchodní Asie a Latinské Ameriky a nyní se zaměřily na evropský trh.

Na probíhající výstavě Auto Shanghai 2023 nově vznikající čínské automobilové značky jako ZEEKR, NETA a HiPhi oznámily své plány vydat se do Evropy, které dominují etablovaní globální automobiloví giganti.

ZEEKR, značka elektrických vozidel (EV) čínského automobilového giganta Geely, na autosalonu představila svou ambiciózní strategii globálního růstu. Jeho první vozy pro Evropu budou letos debutovat ve Švédsku a Nizozemsku.

Spiros Fotinos, generální ředitel společnosti ZEEKR Europe, uvedl, že společnost vstoupí do většiny západní Evropy do roku 2026 a do roku 2030 si klade za cíl stát se vedoucí značkou na trhu EV v Evropě.

„Evropští spotřebitelé jsou stále více připraveni přejít na elektrická vozidla a jsou otevřenější než kdy dříve novým technologickým značkám – zejména těm, které se zaměřují čistě na elektrická vozidla,“ řekl Fotinos a dodal, že společnost ZEEKR má dobrou pozici k tomu, aby mohla nabízet prvotřídní elektromobily, inovativní služby a výjimečný zážitek.

Před autosalonem společnost uvedla na trh svůj třetí produkt, ZEEKR X, který je vhodnější pro zákazníky v Evropě. Do konce března dodal ZEEKR již více než 93 000 vozů.

„Rozvoj zámořských trhů vyžaduje jako první produkty s prvky, jako jsou plánování trhu, definice produktu, příprava kanálu a plánování lokalizace,“ řekl Zhang Yong, generální ředitel společnosti NETA.

NETA založila pobočku v Evropě a připravuje se na vstup jejích modelů aut včetně NETA S a NETA GT na evropský trh.

„V Evropě začneme prodávat v prvním čtvrtletí příštího roku. Očekávám, že místní trh nás překvapí. Myslím, že s konkurenceschopností našich produktů máme šanci na evropském trhu,“ řekl Zhang.

HiPhi, čínská luxusní čistě elektrická značka, uvedla, že začne v Mnichově a Oslu, přičemž dva modely se v Evropě začnou prodávat ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Na Auto Shanghai 2023 je vidět velké množství zahraničních obchodníků, kteří se ptají a vyjednávají u stánků čínských automobilových značek. Yuan Wenbo, partner globální poradenské firmy Roland Berger, uvedl, že stále více automobilových společností z Evropy, ASEAN, Středního východu a Ameriky bere na vědomí obrovské možnosti spolupráce s čínskými výrobci automobilů. Prostřednictvím autosalonu mohou porozumět technologii a produktům čínských značek a zároveň se mohou spojit s vlastními místními zdroji.

V roce 2022 Čína vyvezla více než 3,11 milionu vozidel, čímž předstihla Německo a stala se druhým největším světovým vývozcem automobilů. Trend pokračoval i v prvním čtvrtletí letošního roku, kdy Čína vyvezla více než 990 000 vozů, meziročně o 70,6 procenta více.

Čínský vývoz automobilů se za poslední dva roky zvýšil o téměř 1 milion kusů ročně, a to díky lepší konkurenceschopnosti v dodavatelském řetězci země, kvalitě, technologii a značkám.

Rok 2021 byl pro čínská auta přelomový. Před rokem 2021 Čína vyvážela do zámoří ročně kolem 1 milionu vozů, přičemž se spoléhala především na levné vývozy a soustředila se na trh jihovýchodní Asie. Po roce 2021, s dlouholetými zkušenostmi nashromážděnými v oblasti nové energie, zaznamenaly čínské automobilové podniky větší konkurenceschopnost produktů a více jich vstoupilo na trhy vyspělých zemí.

Conghui, generální ředitel společnosti ZEEKR Intelligent Technology, řekl, že nová čínská energetická vozidla by měla jít do zámoří s jistějším přístupem a zrychleným tempem expanze. Účast v mezinárodní soutěži jim pomůže dále uvolnit jejich inovativní vitalitu, dodal An.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *