Investice ve výši 30 miliard USD byly podepsány v čínském Čchung-čchingu

V prvním čtvrtletí letošního roku jihozápadní čínská samospráva v Čchung-čchingu (Chongqing) nahlásila 70 velkých projektů s celkovou hodnotou kontraktů více než 208 miliard jüanů (asi 648 miliard Kč), uvedly místní úřady.

Společný ceremoniál podpisu se konal ve čtvrtek v městské části Ťiou-lung-pcho (Jiulongpo). Tyto nové investice budou rozděleny do klíčových průmyslových odvětví včetně inteligentních a síťově propojených nových energetických vozidel (NEV), integrovaných obvodů, biomedicíny, softwarových informací a také vědeckých a technologických inovací.

Více než 78 procent projektů zahrnuje obchody za více než 1 miliardu jüanů (asi 3,12 miliardy Kč). Je pozoruhodné, že pět z podepsaných projektů má podle okresní vlády investice přesahující 10 miliard jüanů (asi 31,2 miliardy Kč).

Očekává se, že Čchung-čching v budoucnu vybuduje další průmyslové základny, jako jsou nové energetické baterie a farmaceutické výrobní základny. Bylo napsáno deset projektů týkajících se inteligentních a síťově propojených NEV se smluvními investicemi ve výši asi 31,7 miliardy jüanů (asi 98,8 miliardy Kč) včetně plánu výstavby regionálního ústředí cestovní společnosti T3 pro její podnikání v západní Číně.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *