Obchod mezi Čínou a zeměmi Mekongu dosáhl v roce 2022 416,7 miliardy USD

Obchod mezi Čínou a zeměmi podél řeky Mekong zaznamenal v loňském roce stabilní růst navzdory covidu-19 a stagnující globální ekonomice.

Díky prohloubené vzájemné důvěře a spolupráci dosáhl objem obchodu Číny s Kambodžou, Laosem, Myanmarem, Thajskem a Vietnamem v roce 2022 celkem 416,7 miliardy amerických dolarů, meziročně o 5 procent více.

Čísla byla zveřejněna na slavnostním zahájení Týdne spolupráce Lancang-Mekong 2023, které se konalo ve čtvrtek v Kchun-mingu (Kunming), hlavním městě jihozápadní čínské provincie Jün-nan (Yunnan).

V roce byl 2016 zahájen mechanismus spolupráce Lancang-Mekong Čína, Kambodža, Laos, Myanmar, Thajsko a Vietnam. Svůj název odvozuje od řeky, která se v Číně nazývá Lan-cchang (Lancang) a v pěti dalších zemích Mekong.

Tento mechanismus se od té doby stal přelomovým modelem spolupráce v regionu a neustále dodává vitalitu regionálnímu rozvoji.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *