Čína a Nizozemsko jsou hlavní obchodní partneři na základě vzájemné výhodnosti

Čínský ministr zahraničí Qin Gang řekl, že Čína a Nizozemsko se staly hlavními obchodními partnery založenými na vzájemné výhodnosti.

Při čtvrtečním setkání s nizozemským místopředsedou vlády a ministrem zahraničí Wopkem Hoekstrou při příležitosti schůzky ministrů zahraničí skupiny 20 (G20) v indickém hlavním městě Qin uvedl, že obě strany udržují aktivní výměnu názorů v různých oblastech a na všech úrovních. které prokazují vysokou úroveň vzájemné důvěry a životaschopnost dvoustranných vazeb.

Čína oceňuje nesouhlas Nizozemska s „oddělením“ a je ochotna společně stabilizovat globální průmyslový řetězec, aby byly chráněny společné zájmy obou zemí a podniků na obou stranách, řekl.

Čína přikládá mimořádný význam konferenci OSN o vodě v roce 2023, kterou spolupořádají Nizozemsko a Tádžikistán, řekl Qin a dodal, že Čína na konferenci vyšle vysokého představitele a bude společně s Evropskou unií spolupořádat interaktivní dialog o „vodě pro udržitelný rozvoj“.

Hoekstra poznamenal, že Nizozemsko a Čína vedou praktickou spolupráci ve jménu rovnosti a vzájemného prospěchu, a uvedl, že jeho země se těší na pokračování užší výměny na vysoké úrovni a konstruktivní dialog s Čínou.

I když vyjádřil velké znepokojení nad situací na Ukrajině, řekl, že Nizozemsko podporuje posílené diplomatické úsilí o vyřešení ukrajinské krize a očekává, že Čína sehraje klíčovou roli v prevenci její eskalace.

Čchin řekl, že Čína nechce, aby se válka v Evropě šířila, a od prvního dne konfliktu volá po politickém řešení krize. Čínský postoj vždy podporoval mírové rozhovory.

„Budeme i nadále stát na straně míru a spravedlnosti,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *