Start-up Area v Ťi-nanu přitahuje globální pozornost pro udržitelný rozvoj s nulovým uhlíkovým inteligentním inovačním projektem

Projekt Infrastruktury nulového uhlíkového inteligentního průmyslového parku v oblasti Start-up Area for Growth Drivers v Ťi-nanu (Jinan) ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong) získal ocenění Global Human Settlements Award za plánování a design na 17. výročním zasedání Globálního fóra o lidských sídlech (GFHS 2022), které se konalo ve virtuálním formátu v prosinci 2022, což znamená, že Start-up Area získala celosvětové uznání a širokou pozornost v oblasti udržitelného rozvoje.

Jako mezinárodní nezisková organizace se zvláštním poradním statutem Hospodářské a sociální rady OSN si každoroční udílení cen GFHS klade za cíl sdílet a propagovat vynikající příklady přínosů pro udržitelná města a lidská obydlí po celém světě.

V dubnu 2021 čínská státní rada schválila plán na vybudování start-up oblasti, která by v Ťi-nanu nahradila staré růstové faktory novými. Oblast také slouží jako demonstrační zóna při podpoře ekologické ochrany a kvalitního rozvoje v povodí Žluté řeky.

Součástí projektu inteligentních inovací s nulovými emisemi uhlíku, který pokrývá celkovou plochu 72 000 metrů čtverečních a zahrnuje celkovou investici 1,28 miliardy jüanů (asi 4,18 miliardy Kč), jsou výstavní hala, operační středisko, hala občanských služeb a další podpůrná zařízení.

An Fengmei, zástupkyně generálního ředitele Start-up Investment Group Co., Ltd., řekla, že projekt hodlá vytvořit budovu zeleného ekologického bionického vnímání, která se snaží dosáhnout nulové spotřeby energie a nulového uhlíku ve fázi provozu.

Konkrétně je stavba projektu vybavena řadou obnovitelných a ekologických energetických technologií navržených tak, aby minimalizovaly spotřebu energie budovy a emise uhlíku. Například solární systém o rozloze 5200 metrů čtverečních instalovaný na střeše je schopen ročně vyrobit asi 550 000 kilowatthodin (kWh).

V současné době bylo v Start-up Area podepsáno 141 špičkových a vysoce kvalitních projektů zahrnujících celkovou investici více než 330 miliard jüanů (asi 1,1 bilionu Kč), což sem přilákalo řadu strategických rozvíjejících se průmyslových projektů, jako jsou informační technologie nové generace, nová energie a nové materiály.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *