Mezinárodní investoři jsou optimističtí ohledně výhledu čínského kapitálového trhu

Řada mezinárodních investičních firem a stratégů je v poslední době stále optimističtější ohledně vyhlídek čínského kapitálového trhu vzhledem k optimalizaci reakce Číny na covid-19 a příznivější hospodářské politice.

Nedávná reakce Číny na covid-19 zlepšuje investiční výhled, uvedla nedávná zpráva společnosti UBS Global Wealth Management.

„Plné znovuotevření se pravděpodobně odehraje v prvním čtvrtletí roku 2023, což je dobrá předpověď pro střednědobý investiční výhled,“ uvedl odbor správy majetku UBS a povýšil Čínu na „nejpreferovanější“ ve své asijské strategii.

Je pravda, že mnoho mezinárodních investorů se hrne do čínských aktiv a loví výhodné nabídky, řekl v úterý Kevin Chen, hlavní ekonom newyorské společnosti pro správu aktiv Horizon Financial Group.

Trh nedoceňuje dalekosáhlé důsledky přizpůsobení čínské politiky a možnost, že může dojít k silnému cyklickému oživení navzdory přetrvávajícím strukturálním překážkám, uvádí nedávná zpráva z výzkumu Morgan Stanley.

„Neznamená to jen, že růst absolutního zisku na akcii MSCI China a návratnost vlastního kapitálu bude růst, ale že je nyní v dohledu ještě dramatičtější posun v relativních hodnotách,“ uvedli analytici z Morgan Stanley ve zprávě.

Očekává se, že index MSCI China se do konce roku 2023 zvýší na 80 z úterního uzavření 71,09, podle Morgan Stanley a Goldman Sachs.

Podle Kingera Laua, hlavního čínského akciového stratéga Goldman Sachs, vypadá Čína v globálním kontextu v roce 2023 v dobré pozici v rámci růstových, politických a inflačních cyklů.

Společnost Schroder Investment Management Limited byla 13. ledna vyzvána k provozování společnosti pro správu fondů ve stoprocentním vlastnictví v Číně, v návaznosti na kroky BlackRock Inc., Fidelity International Ltd. a Neuberger Berman Group.

Očekává se, že do léta a do druhé poloviny roku bude Čína nejvyšší prioritou pro investory, podle zprávy agentury Bloomberg citující Petera Alexandra, generálního ředitele společnosti Z-Ben Advisors Ltd se sídlem v Šanghaji.

Yuki Izumikawa, představitel japonské asociace pro podporu mezinárodního obchodu, uvedl, že Čína upravila svou politiku prevence a kontroly covid a mnoho obchodních delegací čínských místních vlád začalo přitahovat zahraniční investice a jako jednu ze svých destinací si vybralo Japonsko.

Japonské společnosti mezitím plně důvěřují investicím v Číně a vítají čínskou úpravu opatření pro prevenci a kontrolu epidemie, řekl.

Kiyoyuki Seguchi, ředitel výzkumu japonského Canon Institute for Global Studies, je optimistický ohledně oživení čínské domácí poptávky zaměřené na spotřebu, řekl, že zvýšené investice v Číně nejen přispívají k čínskému hospodářskému růstu, ale přispějí také k oživení světové ekonomiky.

Optimismus investorů na čínském kapitálovém trhu posílil čínskou měnu RMB, která od konce listopadu 2022 zhodnotila vůči americkému dolaru o více než 6 procent.

Krátkodobý oznamovací účinek optimalizace čínské reakce na covid-19 je v RMB pozitivní s přehodnocením růstu a hodnoty majetku, uvedl Claudio Irigoyen, hlavní stratég Bank of America v nedávné poznámce.

Podle George Efstathopoulose, portfolio manažera v týmu Fidelity International, bude současné ekonomické oživení v Číně řízeno spíše službami a spotřebou než investicemi, což místním akciím pomáhá více než jiným ekonomikám.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *