Ropné pole v Jihočínském moři vyprodukovalo v roce 2022 více než 20 milionů tun ekvivalentu ropy

Sen-čenská pobočka China National Offshore Oil Corporation (CNOOC), největší čínský producent ropy a zemního plynu na moři, v pátek oznámila, že roční produkce ropy a zemního plynu na jejím ropném poli ve východní části Jihočínského moře přesáhla v roce 2022 20 milionů tun ropného ekvivalentu – stalo se tak poprvé.

Ve srovnání s rokem 2021 jde o nárůst o více než 2,2 milionu tun, uvedla společnost.

Od roku 1990 toto ropné pole ve východní části Jihočínského moře vyprodukovalo celkem více než 300 milionů tun ropy a 56 miliard metrů krychlových zemního plynu.

Naleziště zaznamenalo od roku 2019 nárůst produkce o více než 5,4 milionu tun ropy – což představuje jednu třetinu celkového objemu v zemi během tohoto období. Její roční objem produkce zemního plynu za poslední čtyři roky přesáhl 6 miliard metrů krychlových. Toto ropné pole poskytovalo asi čtvrtinu roční spotřeby zemního plynu v oblasti Kuang-tung (Guangdong)–Hong Kong-Macao v oblasti Greater Bay Area.

Pole se nachází v povodí ústí Pearl River a může se pochlubit sedmi hlavními oblastmi pro těžbu ropy a zemního plynu, s 50 nalezišti ropy a zemního plynu a 41 výrobními zařízeními. Je to největší těžební základna ropy na jihu Číny a má největší seskupení hlubinných ropných a plynových polí v zemi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *