Konference v jihočínském Šen-čenu přilákala globální investory k podpisu obchodů v hodnotě 879 miliard RMB

Konference na podporu globálních investic Shenzhen 2022, která se konala 9. prosince v Šen-čenu (Shenzhen) v provincii Kuang-tung (Guangdong) v jižní Číně, přilákala globální investory k podpisu dohod v celkové výši 879 miliard jüanů (asi 2,9 bilionu Kč) do 315 projektů.

Již čtvrtý ročník této konference uspořádala vláda v Šen-čenu, aby posílila důvěru globálních investorů v budoucí vývoj.

Konference představila řadu kampaní včetně 12 regionálních konferencí na podporu investic a řadu paralelních zámořských zasedání a aktivit na podporu průmyslových investic. Pobočky byly zřízeny v 16 městech na pěti kontinentech, včetně New Yorku, Detroitu, Paříže, Dublinu, Tokia, Sydney, Brisbane, Johannesburgu, Moskvy atd.

Na konferenci bylo podepsáno celkem 48 projektů, které pokrývají oblasti od elektronických informací nové generace, zeleného a nízkouhlíkového růstu, biomedicíny a zdraví až po námořní průmysl a moderní služby a finance.

Mezi smluvní zahraniční podniky patřily Amazon, Intel, Hexagon, Maersk atd.

V období let 2021–2022 se v Šen-čenu usadila skupina společností ze seznamu Fortune Global 500, 500 největších čínských společností, státní podniky a přední soukromé podniky, které láká místní příznivé podnikatelské prostředí.

Po více než čtyřech desetiletích vývoje se stal Šen-čen otevřeným a inovativním trhem s velkou vitalitou. Podle Jamese Changa, řídícího partnera regionálních ekonomických klastrů PwC v Číně, se město se svými sci-tech klíčovými sektory, strategickými rozvíjejícími se průmyslovými odvětvími a budoucími průmyslovými odvětvími stává globálně konkurenceschopnějším, využívá historické příležitosti rozvoje a stává se hotspotem pro zahraniční podniky pro investice v Číně.

Dánský námořní gigant A.P. Moller-Maersk (Maersk) provozoval v roce 2021 36 mezinárodních kontejnerových linek v přístavech v Šen-čenu s roční propustností více než 2,7 milionu TEU. 50 procent podnikání společnosti Maersk v oblasti řízení dodavatelského řetězce v Číně pochází z Šen-čenu, řekla Caroline Wu, generální ředitelka společnosti Greater China at Maersk, a dodala, že společnost bude pokračovat ve zvyšování investic v Šen-čenu.

Na globálních konferencích na podporu investic v Šen-čenu se v posledních třech letech zúčastnilo více než 600 projektů zahrnujících zamýšlené investice v celkové výši přes 2 biliony jüanů (asi 6,6 bilionu Kč). Podle Zhang Feimenga, vedoucího úřadu městského obchodu v Šen-čenu, zde dosud investovaly společnosti z více než 170 zemí a regionů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *