Čínsko-vietnamská vodní elektrárna vyrobila za posledních 10 let ve Vietnamu přes 1,1 miliardy kWh energie

Projekt Seo Chong Ho Hydropower Project společně financovaný Čínou a Vietnamem v severním Vietnamu oslavil ve středu 10. výročí svého provozu a vyrobil elektřinu v celkové výši 1,186 miliardy kilowatthodin, čímž přispěl svým podílem na podpoře místního ekonomického rozvoje a zlepšení živobytí lidí, uvedla agentura China News Service.

Projekt, který se nachází v provincii Lao Cai v severozápadní hornaté oblasti Vietnamu, je prvním projektem vodní energie ve Vietnamu se zahraniční investicí a také nejvyšší horizontální jednotkou vodního spádu v jihovýchodní Asii s celkovým vodním spádem pro výrobu energie dosahujícím 863,6 metru.

Elektrárna byla společně financována a postavena společnostmi China South Power Grid Yunnan International Co., Ltd. a Vietnam Electricity Northern Power Corporation (EVNNPC) a byla oficiálně uvedena do provozu 28. prosince 2012.

Projekt rozšíření vodní elektrárny Seo Chong Ho Phase II Expansion Project se začal stavět 29. června 2021 a byl uveden do provozu 28. června 2022, čímž se roční výroba elektřiny zvýšila asi o 12 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *