Světový summit IoT v roce 2022 začíná ve východním čínském městě Wu-si

Letošní Summit World Internet of Things (IoT) odstartoval 26. listopadu ve Wu-si (Wuxi) ve východočínské provincii Ťiang-su (Jiangsu).

Jako hlavní součást světové výstavy IoT v roce 2022, která se také konala ve městě, přilákal summit elity z celého světa, aby společně diskutovaly o budoucím vývoji, nejnovějších vědeckých a technologických výsledcích a vynikajících příkladech aplikací v odvětví IoT.

Letošní světový summit se otevře ve Wu-si provincii Ťiang-su ve východní Číně 26. listopadu 2022.

Jako průkopník ve vývoji IoT je Wu-si jedinou národní demonstrační zónou senzorové sítě v Číně. Město v posledních letech neustále napojuje na průmysl.

V roce 2021 přesáhl rozsah IoT průmyslu ve městě 350 miliard jüanů (asi 1,14 bilionu Kč), což představuje 50 procent IoT průmyslu v Ťiang-su a téměř 25 procent na celostátní úrovni. Toto číslo si od ledna do září letošního roku udrželo tempo růstu 14 procent.

Digitální ekonomika města, poháněná průmyslem, udělala velké pokroky, přičemž rozsah hlavních průmyslových odvětví přesáhl v roce 2021 600 miliard jüanů (asi 1,96 bilionu Kč), což je první místo v indexu rozvoje v Ťiang-su.

Jedenáct akademiků z Čínské akademie inženýrství a Čínské akademie věd na summitu společně iniciovalo iniciativu Wu-si zaměřenou na urychlení rozvoje internetu věcí a navrhli vyvinout průmysl z nové digitální infrastruktury, nových digitálních technologií, nových digitálních aplikací a budování otevřených a kolaborativních clusterů IoT světové třídy.

Na summitu byly také zveřejněny výsledky zlatého ocenění 2022 za nové technologie, nové produkty a nové aplikace v odvětví IoT a index rozvoje inovací IoT.

Wu-si na summitu uzavřelo dohody o spolupráci s China Unicom, Čínským centrem pro rozvoj informačního průmyslu u Ministerstva průmyslu a informačních technologií a společností Chinasoft International Limited, s cílem podpořit rozvoj nové digitální ekonomiky ve městě.

S využitím umělé inteligence a integrace a inovací internetu věcí se Wuxi zaměří na vývoj inteligentních senzorů, internetu vozidel a průmyslového internetu posílením budování inovačních platforem, zlepšením souvisejících předpisů a vytvořením lepšího podnikatelského prostředí pro související podniky.

Světová výstava IoT přilákala od svého prvního konání v roce 2010 účastníky z více než 50 zemí a regionů a více než 1,1 milionu účastníků, přičemž bylo zahájeno téměř 800 velkých projektů, které vedly k celkové investici více než 200 miliard jüanů (asi 650 miliard Kč) do oblasti IoT.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *