Shenzhen Fashion Week zdůrazňuje zelený vývoj a sci-tech inovace

Jarní/léto 2023 Shenzhen Fashion Week skončil v úterý v Šen-čenu (Shenzhen) v provincii Kuang-tung (Guangdong) v jižní Číně. Zaměřil se na zelený rozvoj a sci-tech inovace v módním průmyslu.

Osmidenní akce s tématem „We Can Be“ zahrnovala více než 70 přehlídek a více než 30 módních kreativních aktivit. Součástí byly i výstavy módy udržitelného rozvoje a fóra, která představovala poutavou hostinu pro více než tři miliony online a offline diváků.

Je třeba poznamenat, že letošní týden módy navrhl iniciativu uhlíkové neutrality s cílem vyzvat účastníky a podniky, aby podnikli konkrétní kroky ke snížení emisí uhlíku ve snaze řešit změnu klimatu a demonstrovat vizi ochrany životního prostředí.

Jako jedno z nejrozvinutějších módních center v Číně vytvořil Šen-čen stabilní průmyslové a dodavatelské řetězce, aby přilákal více než 4100 high-tech podniků, které se usadily v městské části Nan-šan (Nanshan).

V prvních třech čtvrtletích letošního roku dosáhl vývoz textilu a oděvů z města 51,22 miliardy jüanů (asi 173 miliardy Kč), což představuje meziroční nárůst o 9,8 procenta, přičemž vývoz na trhy Spojených států, ASEAN a Spojeného království podle statistik dramaticky vzrostl, uvádí celní úřad v Šen-čenu.

V posledních letech se Šen-čen snaží zřizovat klíčové laboratoře a provádět vědecký výzkum, aby podpořil vědeckotechnické inovace, digitální transformaci a modernizaci dodavatelského řetězce.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *