Průmyslový internet pohání digitální transformaci čínských podniků

Trhané vepřové maso s česnekovou omáčkou a krájené vepřové maso s konzervovanou zeleninou jsou klasikou čínské kuchyně a poměrně náročné na vaření.

Ale díky dostupnosti hotových jídel si lidé v Číně mohou snadno vychutnat takové pochoutky z pohodlí svého domova.

Inteligentní výroba ve společnostech vyrábějících potraviny usnadňuje uspokojení obrovské spotřebitelské poptávky a podporuje rostoucí růst prefabrikovaného potravinářského průmyslu v Číně.

Shandong Hifirst Foodstuff Co., Ltd. patří mezi mnoho takových společností v Číně, které vydělávají na boomu trhu. V jeho výrobních dílnách se suroviny zpracovávají a automaticky balí do připravených pokrmů.

„Dílnu můžeme provozovat digitálně prostřednictvím sběru dat v reálném čase o surovinách, zařízení, polotovarech, hotových výrobcích a energii,“ řekl Zang Fangyun, výkonný vicegenerální manažer společnosti Hifirst.

Za vzestup inteligentní výroby může průmyslový internet. Po analýze denního prodeje může systém dokonce pomoci uspořádat výrobní plány tak, aby vyhovovaly různým potřebám zákazníků.

Průmyslový internet je aplikace a vývoj informačních technologií nové generace v průmyslovém sektoru, který poskytuje životaschopnou cestu pro digitální transformaci podniků. Roste počet průmyslových platforem, které tomuto procesu napomáhají.

Podle zprávy o rozvoji internetu v Číně bylo v roce 2021 v Číně ve výstavbě více než 1800 průmyslových internetových projektů 5G+.

Tyto projekty pokrývají více než 20 klíčových sektorů čínského národního hospodářství, jako je železo a ocel a elektrická energie, uvádí zpráva zveřejněná na čínské internetové konferenci v roce 2022, která začala v úterý ve městě Šen-čen (Shenzhen) v jihočínské provincii Kuang-tung (Guangdong). Do roku 2021 bylo v Číně více než 100 vlivných průmyslových internetových platforem.

K srpnu měla Čína téměř 80 milionů průmyslových zařízení připojených k průmyslovému internetu, což je od začátku letošního roku nárůst o více než 4 miliony jednotek, podle údajů ministerstva průmyslu a informačních technologií. To naznačuje, že zpracovatelský průmysl urychluje svou digitální transformaci.

Na vlně digitální transformace se veze i přední čínský výrobce těžké techniky SANY Group.

SANY Group vybudovala digitální síť pro svá výrobní zařízení, propojila 17 000 provozních zařízení a výrazně zlepšila efektivitu provozu, řekl Lyu Qinghai, senior viceprezident a hlavní informační ředitel SANY Heavy Industry Co., Ltd., dceřiné společnosti SANY Group.

Inspur Group, přední čínský poskytovatel cloud computingu a velkých datových služeb, vybudoval novou průmyslovou infrastrukturu založenou na své průmyslové internetové platformě. Podporuje digitální modernizaci mnoha průmyslových odvětví včetně gumárenského a ocelářského průmyslu a inteligentní výrobu mnoha podniků.

Uprostřed rostoucí potřeby digitální transformace se průmyslový internet rychle integruje s mnoha dalšími nevýrobními obory včetně zdravotnictví, vzdělávání, dopravy a pojišťovnictví.

Prostřednictvím sdílení průmyslových internetových dat může pojišťovnictví poskytovat subjektům pojistné produkty, které lépe odpovídají jejich potřebám, a také nabízet přesnější ceny, profesionálnější služby řízení rizik a rychlejší likvidaci škod, řekl Hu Wei, úředník PICC Property a Casualty Company Limited.

Wang Xiaoyun, akademička z Čínské akademie věd, věří, že průmyslový internet vytváří nový typ infrastruktury, která propojuje lidi, stroje a věci.

Rozšíření hranic sítě uprostřed rychlého rozvoje průmyslového internetu klade vyšší požadavky na bezpečnostní schopnosti, řekla.

„Mělo by být vynaloženo úsilí na vybudování nezávislé, inovativní a prvotřídní platformy datových služeb na podporu vysoce kvalitního rozvoje průmyslového internetu,“ dodala Wang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *