Okres Pching-i připravuje budování značky pro rozvoj zimolezu

Okres Pching-i (Pingyi) ve východočínské provincii Šan-tung (Shandong) se připravuje na budování značky zimolezu, aby se zvýšila jeho produkce a pokročila modernizace průmyslových řetězců.

Kraj v posledních letech zavádí strategii zelené výroby, integraci výroba-zpracování-trh, nastavení standardů a značky, aby vyvinul modernizovaný průmyslový řetězec produkce zimolezu s vyšší hodnotou a návratností.

Například kraj utratil přibližně 1,5 miliardy jüanů (asi 4,95 miliardy Kč) na první fázi čínského zimolezového zdravotního průmyslového parku v okresu Pching-i, který byl uveden do provozu na konci roku 2020, a získal tak komplexnější řetězec produkce zimolezu, který zahrnuje plantáže, zpracování, výzkum a vývoj, výrobu, kontrolu, skladování, logistiku a sledovatelnost.

Zimolez je často používanou složkou tradiční čínské medicíny (TCM) a také jednou ze surovin pro čínský bylinný čaj.

Okres Pching-i, jako hlavní základna produkce zimolezu, se může pochlubit 43 000 hektary zimolezových plantáží s celkovou výstupní hodnotou více než 4,5 miliardy jüanů (asi 14,85 miliardy Kč).

Kromě vysokého výnosu má místní zimolez také vysokou kvalitu oceněnou zeměpisnou značkou Agro-product Geographical Indications.

Kraj také zavedl podpůrné politiky k dalšímu zdokonalování standardů, testování, řízení kvality a ochranného systému pro lepší využití zeměpisného označení.

Pokud jde o průzkum zámořského trhu, ukazuje se, že okres Pching-i, kromě svého tradičního podílu na trhu v jihovýchodní Asii, pracuje na mezinárodních přihláškách a registracích ochranných známek v rámci Madridského systému.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *